Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tajemné obří obrazy na zemském povrchu: Nazca

Zdroj:

Po letech se vědci i záhadologové dostávají opět do varu se svými teoriemi a doufají, že najdou nějaká další vodítka potřebná k objasnění vzniku a významu tzv. geoglyfů.

Kdo a hlavně proč tyto obrovské postavy vytvořil? Na 300 obřích obrazců v Peru inspiruje záhadology i seriózní vědce již mnoho let. A nyní doslova šílí: japonský tým na náhorní plošině Nazca totiž objevil dvě další kresby!

„Zanalyzovali jsme snímky z moderního satelitu Daichi, který byl vypuštěn společností Japan Aerospace Exploration Agency v lednu loňského roku. Jeho úkolem bylo vytvořit mapu rozložení obrazů na Zemi, které je možné vidět ze vzduchu.

Naprosto šokovaně jsme pak zírali na dosud neznámé kresby na jihu plošiny Nazca, protože běžně viditelné nejsou, jezdila přes ně vozidla a jejich část je bohužel zničena,“ vysvětluje docent Masato Sakai z Yamagata University, jehož tým se průzkumem této oblasti zabývá už řadu let.

Rohatý symbol plodnosti

První z nových obrazců představuje hlavu dlouhou čtyři a širokou tři metry. Má obrovské oči, ústa do kruhu jakoby ve výkřiku, avšak pouze jedno ucho. Druhý znázorňuje zvíře s rohy o rozměrech téměř 3x7 metrů, jeho druh ale není odborníkům dosud znám.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Test: Znáte lidové názvy rostlin?

Některé rostliny jste si podle lidových názvů určitě pamatujete. Nabízíme vám možnost vyzkoušet si, zda jste si v jejich názvech opravdu jisti.

Akční letáky