Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Štěstí českých žen v roce 2012: Co je pro ně štěstí, co je baví a pro co žijí?

Zdroj:

Kabelka Gucci, vnukovo vysvědčení, nová tenisová raketa, kariérní postup nebo zdravé děti – co působí radost ženám v Česku? Svobodné, vdané s dětmi i ty „volné“ starší to vidí odlišně, mají různé priority, ale štěstí si svorně hýčkají. Byť má v každé fázi života jinou podobu. Jakou?

Ženy v ČR se většinou cítí jako svébytné osobnosti, jejichž spokojenost roste se schopností dobře zvládat zadané i vytčené úkoly.

Selhání v této sféře považují za překážku spokojenosti. To mimo jiné ukázal exkluzivní výzkum agentury GfK na téma Štěstí a spokojenost českých žen.

Co ženy těší?

Průzkum byl veden v kategoriích singles (svobodné mladší), ženy s dětmi a opět volné (free again). Po vyhodnocení ukázal zajímavá data.

Třeba že české singles vidí zdroj štěstí a spokojenosti především ve chvílích úspěchu, které je posunují v životě vpřed, a v relaxu. Co jim zdroj ničí?

Překvapení z průzkumu

  • Single: sex nepovažují za základní faktor štěstí, často jsou se sebou nespokojené, ale pomoc hledají opět u sebe

  • Ženy s dětmi: práce jim neumožňuje sebereflexi, protiváhu civilizačnímu stresu mají v prapůvodním archetypu ženy – pěstitelka, sběračka (práce na zahradě atd.)

  • Znovu svobodné: jsou vyrovnané, schopné radovat se z maličkostí a mají pestřejší sexuální život

  • více na www.zenysro.cz, www.manualzeny.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky