Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Srdcem Švýcarska: Vítejte v nebi!

Zdroj:

Nádherná příroda, 60 000 kilometrů turistických stezek a majestátní hory, které se odrážejí ve stovkách modrozelených jezer. Takové je Švýcarsko.

Vilém Tell možná byl a možná nebyl. Každopádně Švýcarsko tohoto borce s kuší, který sestřelil na fous přesně jablko z hlavy svého syna, dodnes ctí jako národního hrdinu.

Symbolizuje totiž vítězný odpor malého horského národa proti despocii. V kantonu Uri je spousta památek na protihabsburské povstání Helvétů a na důležité mezníky švýcarské národní identity.

Volíme ale „letní program“ – piknik u jezera Trübsee (grilovací místa na jeho březích jsou volně k dispozici) a projížďku na loďce s opalováním (pramičky rovněž zdarma k použití).

Svatý Petr nám přeje a blížící se podzim slibuje ještě stálejší počasí pro vandrování po horách ať už pěšky, nebo na kolech.

A kdyby nebylo hezky? Krásné město Luzern s mnoha památkami, úžasnou Rosengart galerií (Pablo Picasso, Paul Klee, Marc Chagal, impresionisté), moderním koncertním sálem, kde hrají světové muzikantské špičky, a butiky plnými módních novinek je nedaleko. Přesně 61 minut vlakem.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky