Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Slovenské aquaparky: Skvělá podzimní zábava

Zdroj: Venda.sk, Profimedia.cz

Bydlíte blízko slovenských hranic, anebo vás prostě láká udělat si prodloužený víkend u našich sousedů?

Proč ne, spojte výlet s relaxací a zábavou. Přinášíme vám pět tipů na nejlepší slovenské aquaparky!

Tatralandia

Tatralandia

Kde: Liptovský Mikuláš

Co zde uvidíte: V tomto největším vodním parku na Slovensku najdete skvělé atrakce pro děti i dospělé – například raftovací tobogán Tornádo, který se jinak nachází až ve Švýcarsku! Na něm si můžete zkusit bláznivou jízdu ve dvojici na raftu. Celkem se můžete vydovádět na 28 tobogánech, zaplavat si v jedenácti bazénech, či navštívit krytý tropický wellness. Vyřádit se můžete i v tzv. Tarzanii, což je nejdelší překážková dráha ve střední Evropě. Měří až 490 m a zdolat můžete maximálně 33 překážek.

Kdy je otevřeno: denně od 9 do 21 hod.

Vstupné do aquaparku: 390 Kč (15 EUR) dospělí, 169 Kč (6,5 EUR), dítě do 160 cm

Web: www.tatralandia.sk

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

Kde: Poprad

Co zde uvidíte: Bazény pro zábavu, oddych i skvělé wellness centrum. Dospělí si mohou užít nejrůznější druhy vodních masáží, děti se zase vyřádit například na dvacetimetrové stavbě obklopené zábavnými bazény, v takzvané Mayské pyramidě, která je však otevřená pouze v letní sezóně. I během podzimu si však užijete dostatek zábavy – nenechejte si ujít třeba laserovou show! Popradský aquapark je skvělým místem pro všechny, kterým není cizí ekologie – k provozu areálu totiž využívá volně dostupných energetických zdrojů. Uděláte něco pro přírodu a ještě si užijete spoustu skvělé zábavy.

Kdy je otevřeno: denně od 9 do 22 hodin

Vstupné: celodenní 390 Kč (15 EUR) dospělí, děti o 26 Kč méně

Web: www.aquacityresort.com

Vodný Ráj Vyhne

Vodný Ráj Vyhne

Kde: Vyhne

Co zde uvidíte: Tento vodní ráj určitě stojí za návštěvu – jde totiž o projekt za 180 milionů slovenských korun. Najdete zde spoustu skvělých a moderních bazénů – zaplavat si můžete ve velkém padesátimetrovém, děti se mohou vyřádit v bazénu ve tvaru lodi, na tobogánu a relaxovat můžete v masážním bazénu s lehátky nebo ve čtyřech druzích saun. Zdejší pramen, který má 36,5 stupně a vysoký obsah železa, vám určitě udělá dobře – blahodárně totiž působí na klouby, nervy či ženské problémy.

Kdy je otevřeno: denně od 9 do 21 hodin

Vstupné: celodenní 252 Kč (9,70 EUR) dospělí, 200 Kč (7,7 EUR) děti do 14 let

Web: www.vodnyrajvyhne.cz

Aquapark Senec

Aquapark Senec
Kde:
Senec
Co zde uvidíte: Zatímco v některých parcích jsou největší atrakce – venkovní tobogány – mimo sezónu zavřené, v Senci se bát nemusíte. Zdejší 80 metrový tobogán totiž začíná a končí v kryté části, takže se můžete bavit po celý rok. Kromě bazénů zda najdete saunový svět, který nabízí snad všechny dostupné druhy saun či masážní perličkové bazény.
Kdy je otevřeno: denně od 10 do 22 hodin
Vstupné do saunového světa: 390 Kč (15 EUR) na tři hodiny

Web: www.aquathermal.sk

Spa & Aquapark Turčianské Teplice

Spa & Aquapark Turčianské Teplice

Kde: Turčianské Teplice

Co zde uvidíte: V Turčianských Teplicích najdete unikátní aquapark s atrakcemi, které jsou postaveny podle nejnovějších světových trendů. Zažijete zde spoustu skvělé zábavy a adrenalinu. Mezi největší atrakce patří tobogány Kamikadze, kde poznáte, jak vypadá strmý pád a Movie Tobogán s filmovou projekcí. Zdejší specialitou jsou dva bazény, které leží přímo na léčivých pramenech. Ty mají vliv především na pohybový aparát a močové ústrojí. Nazývají se Lidový a Červený a ve druhém z nich teplota vody dosahuje 38 stupňů!

Kdy je otevřeno: od 10 do 21 hodin

Vstupné: celodenní 415 Kč (16,60 EUR) dospělí, děti do 15 let za polovinu

Web: http://aquapark.therme.sk

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky