Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sladký Valentýn: Za kávou po Evropě

Zdroj: Profimedia.cz

Co takhle na Valentýna podniknout něco zvláštního? Vezměte partnera a vyrazte na kávičku a zákusek třeba do Vídně...

Rakousko, Vídeň

Jako zákuskový ráj doporučujeme navštívit Vídeň. Úžasných kaváren a cukráren je tam sice habaděj, ale Demel je jen jeden. Kavárna se jmenuje Demel Konditorei a nachází se na Kohlmarkt 14. Pan Demel ji koupil v roce 1857 a získal císařský patent, díky němuž se stal dvorním dodavatelem sladkostí. Kvalita úžasných zákusků se ale udržela dodnes. Na obřím nabídkovém stole je jich vystaveno tolik, že nebudete vědět, který si vybrat.

  Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Café Sacher Wien

Co by to bylo za návštěvu Vídně bez toho, aniž byste navštívili slavný hotel Sacher a ochutnali proslulý Sacher dort! Nachází se přímo v centru města naproti Vídeňské státní opeře. Kavárna však bývá hodně plná, a tak pokud by se na vás nedostalo místo, můžete si originální dort koupit s sebou. Vynikající kávu s dortíkem si tady ale můžete vychutnat i v noci – je totiž otevřeno denně od 8.00 do 24.00 hod.

Více najdete na www.sacher.com.

Rakousko, Salcburk

Pokud zavítáte do Salcburku, určitě nevynechejte návštěvu Cafe Konditorei na Alter Markt, Brodgasse 13. Ochutnáte tu originální Mozartovy koule. Vymyslel je pradědeček dnešního majitele a ten je vyrábí podle původní receptury dodnes. Ty ručně dělané a balené ve stříbrném papíře si můžete koupit opravdu jen zde a ještě ve dvou salzburských firemních filiálkách. V roce 1905 za ně majitel dostal na světové výstavě v Paříži zlatou medaili. A ochutnat takový skvost, to už stojí zato, co myslíte?

  Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Pokud se nestihnete do Salzburku vypravit, můžete si originální Mozartovy koule nechat zaslat rovnou domů a svého drahého jimi obdarovat. Za balení s 12 koulemi zaplatíte 430 Kč, za 25 ks v dárkovém balení potom 730 Kč. K oběma částkám je třeba připočíst poštovné.

Více najdete na www.original-mozartkugel.com.

Maďarsko, Budapešť

Kavárna Gerbeaud,nacházející se na Vorosmarty Tér 7, je jednou z největších a nejkrásnějších kaváren v Evropě. Vejde se do ní až tři sta lidí. Založil ji roku 1858 Henrik Kugler. Na jeho kávu s čokoládou se stály fronty a miloval ji i hudebník Franz Liszt, který se stal jejím patronem. Jestli ji navštívíte, objednejte si krémové pečivo Gerbeaud – lístkové těsto plněné marmeládou, oříšky, krémem a polité čokoládou. Za zmínku také stojí proslavené dorty Esterházy a Doboš.

  Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

V kavárně Gerbeaud můžete ochutnat i slavné Tokajské bonbony, které jsou vyrobeny podle tajné receptury. Své lásce můžete koupit dárkové balení nejrůznějších ručně vyráběných specialit, které nepořídíte jinde na světě.

Více najdete na www.gerbaud.hu.

Francie, Paříž

Výlet po kavárnách Evropy by asi nebyl kompletní bez Paříže. V Paříži se totiž chodí podstatně víc do kaváren než do hospod. A je jich tu také požehnaně. Ale asi nejznámější jsou Cafe de Flore a Les Deux Magots. Nacházejí se na jednom rohu bulváru Saint Germain. Často je navštěvovali třeba Salvador Dalí, Hemingway, Pablo Picasso a další slavní. Dnes tu můžete potkat Catherine Deneuve, Sharon Stone nebo Isabellu Rossellini. Jestli se na tato místa dostanete, objednejte si jablkový dort Tatin. Ale klidně dejte zelenou i sýrům – jste přece ve Francii.

  Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Vyhlášenou kavárnou je také Le Cafe de la Paix v blízkosti Opery. Na Valentýna pro vás tato romantická kavárna připravila také speciální menu. Podává se od 18 hodin a zahrnuje pět chodů, kávu a sklenici šampaňského. Cena je však hodně vysoká – valentýnské posezení pro dva vás vyjde na 6 720 Kč.

Více na www.cafedelapaix.fr.

Tak co, která kavárna vás láká nejvíce?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky