Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Skiathos a Skopelos: Ráj Mamma Mia!

Zdroj:

Řecké vody hostí na 6 000 ostrovů - těžko je někdo z nás pozná všechny. Polud ale patříte k objevitelským typům a stará známá místa vás už nudí, zavítejte na „sourozenecké ostrovy“.

O půvabu těchto nenápadných perel Egejského moře svědčí fakt, že na nich byl natáčen slavný film Mamma Mia! Zvláště lesnatý Skiathos je pravý dovolenkový ráj: na jeho březích najdete 70 skvělých pláží včetně jedné nudistické (v ortodoxním Řecku je to velmi výjimečné).

Snadno se sem přitom dostanete letadlem -ostrov má mezinárodní letiště.

Sousední Skopelos leží na dohled od Skiathu. Ve starověku byl po celém Středomoří proslulý skvělým vínem. Vlastně není divu, vždyť podle legend ostrov vytvořil Staphylos (řecky to znamená hrozen), syn boha vína Dionysa.

Dříve se na Skopelu stavěly skvělé válečné i obchodní plachetnice, loďařství tu ale vzalo za své s příchodem parního stroje.

Levné dovozy zase zničily tradiční pěstování mandlí a švestek. Oba ostrovy se proto dnes soustřeďují na turistiku, nic jiného jim vlastně ani nezbývá. Díky tomu se tu každý návštěvník cítí jako v bavlnce. A ten božský klid!

Ostrovy v číslech

Název: Skiathos

  • Rozloha: 49,9 km2
  • Počet obyvatel: 6 160

Název: Skopelos

  • Rozloha: 96 km2
  • Počet obyvatel: 4 696
  • Nejvyšší hora: Delphi (681 m n. m.)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU