Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Senales: Zalyžujte si na ledovci a pak spětě v iglú zachumlaní v kožešině

Zdroj:

Když vyběhnu, jak mě pámbu stvořil, na sníh z nejvýš položené venkovní sauny v Evropě, cítím každým pórem kůže, každým nervem, každou buňkou nesmírnost ledové říše všude kolem.

Saunování ve výšce 2 845 m n. m. na ledovci Giogo Alto (Hochjoch) s tmavomodrou oblohou plnou hvězd nad hlavou je dobrá předehra k dalšímu nezapomenutelnému zážitku v severoitalském Val Senales - noci v iglú.

Kousek pod horskou chatou Bella Vista (název Krásná vyhlídka v tomto případě sedne jako ulitý), jsou pár metrů od sauny a vířivky tři ledové dvoulůžkové „chýše“.

Noc v zimě

„Nádhernou romantickou noc s lahví šumivého vína prosecco v ceně tu můžou prožít třeba novomanželé, ale zima zaručeně nebude ani těm, které nehřeje vášeň,“ slibuje hoteliér a milovník ledu Paul Grüner a rozdává nám naducané expediční spacáky i instrukce (rozhodně se nemáme na noc nějak přehnaně oblékat, stačí termoprádlo, ponožky a kulich).

Užitečné informace

  • Jižní Tyrolsko je nejsevernější provincie Itálie (hlavní město je Bolzano). Od Prahy je vzdáleno 650 km.
  • Val Senales/Schnalstal se nachází na hranici s Rakouskem v oblasti Ötztalských Alp.
  • Na téměř 10 km ledovcových sjezdovek ve Val Senales se lyžuje celoročně, stejně jako na 3 km běžkařských ledovcových trasách.
  • Na 35 km sjezdovek najdou možnosti lyžování jak rodiny s dětmi, tak vyznavači adrenalinových zážitků. Zimní sezona tu již začala.
  • Více informací na www.suedtirol.info, www.schnalstal.com a www.glacisse.it.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky