Pokud chcete během standardních 10 dnů pobytu okusit kompletní kouzlo Karibiku, pak jste tady správně. Na ostrově San Andrés zažijete klasickou pohodu žhavého slunce, azurového moře, bělostného písku a přes den dost ospalého města. V noci se však samozřejmě probouzejí kluby a diskotéky.

Po stopách piráta

Blízký menší ostrov Providencia zase patří "zelené" turistice (stejně jako celé souostroví je pod ochranou UNESCO). V tropické idylce ozvučené cikádami představuje hlavní atrakci výstup šťavnatým pralesem na nejvyšší kopec (asi 360 m n. m.) a noc na pláži s živým reggae.

Nebo vás víc zaujme vedlejší ostrov Santa Catalina, na němž prý pod ochranou dosud zachovaných kanonů ukryl svůj poklad slavný pirát Henry Morgan? Dopravu mezi ostrovem San Andrés a 75 kilometrů vzdálenou Providencií mimochodem zajišťují letadla L-410 z moravských Kunovic: podle jejich pilotů nejspolehlivější stroje světa.

K souostroví patří ještě řada "kapesních" ostrůvků jako vystřižených z Pirátů z Karibiku. Jsou to ideální cíle jednodenních výletů, při nichž můžete šnorchlovat na korálových útesech, sledovat balet rejnoků, grilovat právě ulovené ryby, sbírat růžové mušle a popíjet piňa coladu z čerstvého kokosového mléka. Můžete si snad od dovolené přát víc?

Turistický ráj

  • Název: Souostroví San Andrés, Providencia a Santa Catalina (součást Kolumbijské republiky)
  • Počet obyvatel: přibližně 60 000
  • Poloha: v Karibském moři zhruba 750 km od pobřeží Kolumbie a 220 km od Nikaraguy
  • Měna: kolumbijské peso (COP): 1 dolar = asi 1 700 COP
  • Úřední jazyk: španělština; poměrně dost lidí hovoří i anglicky