Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

San Andrés: lahůdka sezony

Zdroj:

Každý rok se v nabídce českých cestovek objeví nějaká nová "třešnička na dortu". Letos je to exotický San Andrés. Patří sice rozbouřené Kolumbii, ale vládne tu božský klid.

Pokud chcete během standardních 10 dnů pobytu okusit kompletní kouzlo Karibiku, pak jste tady správně. Na ostrově San Andrés zažijete klasickou pohodu žhavého slunce, azurového moře, bělostného písku a přes den dost ospalého města. V noci se však samozřejmě probouzejí kluby a diskotéky.

Po stopách piráta

Blízký menší ostrov Providencia zase patří "zelené" turistice (stejně jako celé souostroví je pod ochranou UNESCO). V tropické idylce ozvučené cikádami představuje hlavní atrakci výstup šťavnatým pralesem na nejvyšší kopec (asi 360 m n. m.) a noc na pláži s živým reggae.

Nebo vás víc zaujme vedlejší ostrov Santa Catalina, na němž prý pod ochranou dosud zachovaných kanonů ukryl svůj poklad slavný pirát Henry Morgan? Dopravu mezi ostrovem San Andrés a 75 kilometrů vzdálenou Providencií mimochodem zajišťují letadla L-410 z moravských Kunovic: podle jejich pilotů nejspolehlivější stroje světa.

K souostroví patří ještě řada "kapesních" ostrůvků jako vystřižených z Pirátů z Karibiku. Jsou to ideální cíle jednodenních výletů, při nichž můžete šnorchlovat na korálových útesech, sledovat balet rejnoků, grilovat právě ulovené ryby, sbírat růžové mušle a popíjet piňa coladu z čerstvého kokosového mléka. Můžete si snad od dovolené přát víc?

Turistický ráj

  • Název: Souostroví San Andrés, Providencia a Santa Catalina (součást Kolumbijské republiky)

  • Počet obyvatel: přibližně 60 000

  • Poloha: v Karibském moři zhruba 750 km od pobřeží Kolumbie a 220 km od Nikaraguy

  • Měna: kolumbijské peso (COP): 1 dolar = asi 1 700 COP

  • Úřední jazyk: španělština; poměrně dost lidí hovoří i anglicky

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky