PONDĚLÍ 14. 3. 2011

Jazzový klub: Dee Dee Bridgewater pro Ellu

Rády posloucháte hudbu, tančíte a krásný hlas vás dokáže nabít energií na celý den? Nebo vás dokáže příjemně naladit a ukolébat ke spánku? Pokud tedy máte problémy se spánkem, tak si v 00:35 pusťte ČT 2 a sledujte, nebo spíše poslouchejte, Americkou zpěvačku Dee Dee Bridgewater, která svým vokálním uměním patří dnes do galerie jazzových velikánů. Svůj krásně zabarvený alt používá jako hlasově pružný hudební nástroj. A proto si nenechte ujít její písně a příběh jejího života.

ÚTERÝ 15. 3. 2011

Samotáři

Lze v dnešním zrychleném světě možné najít reálný, věrný a trvalý vztah? Stále si pokládáte otázku, jestli je možné se opravdově zamilovat, jestli dokážeme v době, kdy jsou naše životy příliš individuálně zaměřené, lásku vzájemně sdílet a naplnit? Pak zkuste najít odpověď na ČT 1 ve 20:55 dnes v již téměř kultovní hořké komedii Davida Ondříčka a Petra Zelenky Samotáři. Osvěžte si nezapomenutelné hlášky a výkony hlavních hereckých hvězd Jiřího Macháčka, Jitky Schneiderové nebo Saši Rašilova a mnoha dalších.

Kafe.cz zjistilo:

  • Film byl oceněn na festivalech ve Varšavě, v Soluni, v Mannheimu a Českým lvem pro Jiřího Macháčka.

STŘEDA 16. 3. 2011

Mlčení jehňátek

Středeční večer rozhodně bude patřit k těm zajímavým a tajemným. Máte rády ten pocit běhání mrazu po zádech? Pak si na TV Nova nenechte ujít ve 23:05 kultovní drama Mlčení jehňátek. Hlavní roli nebezpečně inteligentního vraha Hannibala Lectera ztvárnil skvělý Anthony Hopkins. Ten pomáhá mladé agentce FBI v podání Jodie Foster pátrat po brutálním vrahovi. A že se může i mezi vrahem a agentkou vyvinout zvláštní vztah, se můžete přesvědčit na vlastní oči.

ČTVRTEK 17. 3. 2011

Nakupuj, dokud nepadneš

Přemýšlely jste někdy, co všechno nepotřebného naše konzumní společnost nakoupí? Věděly jste, že třeba typická americká rodina střední a vyšší střední třídy obývá plochu šesti set metrů čtverečních, má dvě auta, pohovky, židle, postele, stoly, pračku, sušičku, více než dva televizory, video a kabelovou televizi? A velmi podobně jsme na tom my v Evropě. A když se projdete po bytě, všímáte si, kolik věcí je v koupelně, pracovně nebo kuchyni…věcí, které vlastně ani tak moc nepotřebujeme. A co skříně? Vypadá to u vás tak, že nedokážete ze svého šatníku předat obnošené věci dál? Dokument Nakupuj, dokud nepadneš, který vysílá ČT 2 v 15:30, ukazuje, že typický spotřebitel nemá nikdy dost.

PÁTEK 18. 3. 2011

13. komnata Kláry Samkové

Myslíte, že není možné udělat ve svém životě radikální změnu? Pak se pletete. Na ČT 1 ve 21:00 máte možnost otevřít tajemné dveře do 13. komnaty Kláry Samkové a odkrýt tajemství jejího života, poznat její problémy, radosti i strasti. Známá pražská advokátka, bývalá poslankyně federálního parlamentu Klára Samková totiž takovou radikální změnou prošla. Podstoupila operaci žaludku, zhubla a změnila image. Výsledkem je nejen proměna v krásnou ženu, ale také nový vztah a druhé manželství. Sama o své změně říká, že nikdy není pozdě začít a že to doporučuje všem ženám.

SOBOTA 19. 3. 2011

Stepfordské paničky

Rozhlédněte se kolem sebe…je v dnešní době ještě in být ženou v domácnosti? Nebo je lepší být soběstačnou a emancipovanou ženou, které nechybí vzdělání, skvělá práce ani smysl pro humor? Vtipně se na tajemství proměny emancipovaných žen v hloupé domácí puťky podívala herečka Nicole Kidman ve filmu Stepfordské paničky, která ztvárnila úspěšnou ženu pracující ve vedení televizní společnost a po neúspěchu se i s rodinou přestěhuje do idylického městečka bez drog a kriminality. Že něco nehraje, uvidíte na TV Nova ve 14:00.

Česká Miss 2011

Jaký máte názor na soutěže krásy? Patříte do skupiny, která je odsuzuje, nebo v nich vidíte příležitost pro mladé ženy, jak se uchytit ve světě modelingu a krásy? Pokud patříte do druhé skupiny, tak si určitě ve 20:00 zapněte TV Prima, kde poběží v přímém přenosu populární soutěž o nejkrásnější dívku naší republiky Česká Miss. Soutěžit se bude nejen o korunku královny krásy nebo hodnotné ceny, ale také mimo jiné i o účast ve světových soutěžích. Moderátorem finálového večera bude dvojice Dara Rolins a Petr Vondráček. I diváci mohou svými hlasy v přímém přenosu dát najevo sympatie té dívce, která se jim zdá nejlepší!

NEDĚLE 20. 3. 2011

Ztraceni v moři

Představte si…máte v životě všechno, po čem jste toužila. Skvělou práci, spokojené manželství, hezký dům a skvělé tři děti, které pro vás znamenají vše. Jenže pak se jen na okamžik otočíte a jedno dítě zmizí. Jako by se po něm slehla zem. Že si to nedokážete představit? Hrůzný obrázek můžete vidět ve 12:50 na TV Nova ve filmu Ztraceni v moři. Beth v podání Michelle Pfeiffer přijde o syna na celých devět let a pak se jí najednou objeví přede dveřmi. Jenže netuší, kdo ta žena vlastně je. Drama o rodině, poznamenané tragickou ztrátou syna, a nečekaném setkání po letech vás snad ani nenechá vydechnout.