Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pružinové boty: Sport, který vás dostane

Zdroj:

Až vás na chodníku někdo přeskáče jako kobylka, bude to patrně zásluhou takzvaných sedmimílových bot. Umožňují běh rychlostí přes 30 km/hod. a výskok do dvou metrů! Ještě před časem šlo o kuriozitu, dnes u nás vznikají skupiny příznivců.

Říká se jim hlavně skákací, ale také sedmimílové boty, mezinárodně 7leagueBoot. Nadšenci na nich zvládají různé akrobatické prvky, jako jsou salta a roznožky.

Na místě je také Kamila, žena Josefa Ženčáka, které sedmimílové boty učarovaly už v roce 2007. Dnes na nich zvládá různé triky a v soutěžích vyhrává. V parku ukazuje akrobatické prvky, roznožky a výskoky.

Josef Ženčák prohodí, že si ano řekli právě na pružinách… Největší nadšenci skákacích bot jsou mladí, kteří už tvoří komunity. Domlouvají se přes ICQ (komunikační weby) a scházejí se na trénincích.

Asi 20 skákačů je v Ostravě, další skupiny působí v Brně a Praze. Část zájemců si hopsací boty kupuje kvůli posilování nohou nebo chtějí zkusit něco, co nemají úplně všichni; zajímají i ty, kdo kvůli poraněným achillovkám nemůžou normálně běhat (tyto šlachy se totiž při powerbockingu „do práce“ nezapojují).

„Po celé republice je dnes kolem čtyř tisíc skokanů,“ odhaduje Josef Ženčák. „Soutěží se už v různých disciplínách, komunity se také snaží překonávat všelijaké rekordy. Hopsají přes auta, přes laťky a natáčejí si videa. Dříve na nás ostatní koukali jako na mimozemšťany, ale to už je pryč.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Můžou za naše trable duchové?

Domov by měl ztělesňovat poklidnou oázu, kde lze načerpat nové síly. Občas tomu ale bývá naopak. Příčiny můžou být různé, třeba i tzv. zbloudilé duše…

Akční letáky