Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Proti alergii pomůže akupresura!

Zdroj:

„Nekýcháme, nemáme rýmu, oči nám neslzí. Víme totiž, že stačí zmáčknout několik zázračných bodů na našem těle a je po problémech,“ tvrdí lidé, kteří praktikují akupresuru.

O této technice slyšel asi každý. Její podstata spočívá v tom, že se prstem vyvíjí tlak na určité body na povrchu pokožky.

Co to dělá s naším tělem a zdravím, vysvětluje odbornice na akupresuru Jarmila Mírecká: „Spouštíte tím energie vlastní vašemu tělu a aktivujete své přirozené samoléčivé síly. Navíc tak můžete zmírnit nebo dokonce zcela odstranit třeba i dlouhodobé bolesti.“

Sama si ví rady s méně závažnými neduhy, jako jsou například bolesti hlavy, rýma a podobně. A také vám prý dokáže pomoci od pylové alergie.

Tisknout se můžete kdekoli

„Každé potíži jsou přiřazeny jiné body. Nejdůležitější je zjistit je a pak je správně stimulovat. To pak můžete dělat sami, kdykoli a kdekoli,“ říká Jarmila Mírecká.

Alergiím odpovídají čtyři místa na našem těle: první se nachází pod ukazováčkem ruky. „Konkrétně pod jeho kloubem směrem k palci si můžete nahmátnout důlek. Tlačte v tomto místě asi dvě minuty na kloub a totéž provádějte na druhé ruce,“ doporučuje.

Druhý bod se nachází uprostřed vnitřní strany zápěstí. Ten si máme správně tisknout palcem, jako bychom si měřili tep, ideálně po dobu dvou až tří minut a pak totéž zopakovat na druhé ruce. Třetí „zázračné“ místo najdete, když položíte ruku před sebe na stůl hřbetem vzhůru.

„Tam, kde vám končí loketní rýha na vnější straně, si pak nahmátnete citlivější bod. Stlačujte ho třikrát za sebou přibližně po dobu jedné minuty a stejně tak na druhé ruce,“ radí Jarmila Mírecká.

Zásadní čéška

Poslední léčivá stlačení si můžete dopřát na kolenní čéšce. Posaďte se a nahmátněte si její horní okraj. Prsty „popojděte“ kus dál směrem dovnitř a ucítíte důlek mezi kostmi. Mačkejte tento bod asi tři minuty, nejlépe na obou kolenou současně.

Odbornice má ještě jednu zásadní připomínku: „Nestačí stimulovat body jednou denně večer, když přijdete unavení z práce. Musíte být odpočatí, plně na tuto činnost soustředění, a pokud chcete, aby vám bylo skutečně dobře, udělejte si čas i čtyřikrát denně.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky