Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pro rodiny: S dětmi do Beskyd

Zdroj: profimedia.cz

Máte-li chuť zažít s dětmi něco vskutku příjemného a máte na to (hlavně tedy volný víkend případně celý týden), pak zkuste Beskydy.

A máme na mysli Moravskoslezské Beskydy - jak českou tak i na polskou stranu.
Komu by tento detail vadil – po vstupu do Schengenu jsme přece všichni propojeni. Až na jazykovou bariéru, která by ale v případě Polska nemusela být takovým problémem.

Hotel Gołębiewski

Zdroj: profimedia.cz Velmi příjemné prostředí moderního hotelu i okolí vybízí k návštěvě a strávení několika dnů nebo i týdne v nezapomenutelné atmosféře. Hotel leží na úpatí hory Bukowa nad městem Wisła, nedaleko pramene nejdelší a největší polské řeky Wisły (protéká Krakovem i Varšavou). Pokud polštinu neovládáte pak vězte, že se zde domluvíte i anglicky – zkušený personál jazyky ovládá, neboť zahraniční klientela hotelový komplex ráda a často vyhledává právě pro vysoký standart služeb a zejména kvůli Tropicaně…

Tropicana

Zdroj: profimedia.cz Součástí hotelu je vodní svět, komplex saun, wellness centrum a venkovní bazény s terasami zvaný TROPICANA. Vysoká úroveň ubytovacích služeb, restaurací, barů jsou zárukou skutečně vynikající dovolené. V hotelu se nachází rovněž centrum biologické obnovy a kryoterapie (chladová terapie) s teplotou až -120 °C. Vodní svět Tropicana to jsou sauny, jacuzzi, mořské koupele, solná a sněhová jeskyně, tobogány a podobně. Zkrátka všechno to, čemu se u nás říká aquapark, ale tomuto slovu polští obyvatelé nerozumějí. Ještě pořád uvažujete?

Sport, sport, sport…

V hotelu si přijdou na své i hráči squashe. Najdete zde rovněž biliár, stolní tenis nebo bowling. Pro vaše potomky je zde připraven dětský klub a přímo pro vás kadeřnictví, kosmetika nebo solárium. Zkrátka na své si přijdou všichni milovníci sportu a relaxu ve všech možných podobách. Vyrazíte-li však mimo zimní sezónu, můžete podniknout s rodinou mnoho výletů. Ještě pořád se Vám to zdá málo?

Chcete zůstat raději u nás?

Zdroj: profimedia.cz Za vděk většina dětí vezme plaváním a dnem stráveným u vody. K tomu jsou ideální aquaparky zřízené ve Frýdku-Místku a Frenštátě pod Radhoštěm. Ale určitě i menší areály s koupališti a bazény, jako je Sluníčko na Ostravici, si najdou své oblíbence. Stejně tak jako přírodní koupání u řeky Ostravice či Morávky nebo na vodních nádržích s travnatými plážemi - nejlépe na Žermanicích nebo u Těrlické přehrady.

Areály plné zábavy

Zdroj: profimedia.cz Vznikají zde v posledních letech také areály, které nabízejí v jednom místě hned několik možností. Mezi ně patří zábavný areál v Mostech u Jablunkova pro celou rodinu u SKI areálu. V zimě se zde dá lyžovat na třech sjezdovkách a využít snowpark. Celoročně funguje horská vozíková dráha, jediná svého druhu v České Republice. Po zimě se otvírají další možnosti: trampolíny, lanové centrum, dětský park, horské koloběžky a také paintball. Nedaleko v centru obce je miniaquapark. Zajímavým areálem je také Morávka-Sviňorky. V jednom místě nabízí v zimě sjezdovky, snowpark a projížďky v saních tažených koni. V létě funguje jízdárna, lukostřelba, bikepark, petangue, badminton a venkovní vyhřívaná masážní vana. Oba areály jsou doplněny službami stravovacími i ubytovacími.

Co takhle lanový park?

Děti uvítají i různé průlezky a šplhání. Vezměte je do jednoho z lanových parků. Pokud zajdete do Tarzanie na úpatí Radhoště, můžete to spojit s návštěvou a nenáročnou túrou po hřebeni z Pusteven ke kapli na vrcholu Radhoště. Trasa je vhodná i pro kočárky. Pustevny jsou nejznámějším místem v Beskydech a v zimě je zde k dispozici několik sjezdovek různé náročnosti, vhodné tedy i pro děti. Při návštěvě Gibon parku v Rožnově pod Radhoštěm můžete zajít i do vedlejšího Valašského muzea v přírodě se svými třemi areály, nebo na trampolíny u hotelu Eroplán.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky