Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Přírodní afrodiziaka: Nažhavte se hřebíčkem, lanýži či koktejlem Bloody Mary. Podle horoskopu!

Zdroj:

Hřebíček, celer, pepř… Na první pohled vám možná přijdou obyčejné.

Ale ve spojení s tím správným hvězdným znamením prý dokážou během chvilky zázraky. Připravte si afrodiziaka podle našich rad a přesvědčte se sami!

První znamení roku, Kozoroha, zcela jistě omámí vůně hřebíčku. Přidejte ho špetku do dobrého vína.

To Vodnář je na svou „surovinu lásky“ náročnější. Je jí totiž tajemný ženšen, který posiluje krevní oběh, podporuje tělesnou i duševní výkonnost, především potenci, a tak patří mezi opravdová afrodiziaka, která vlastně fungují na všechna znamení horoskopu.

Ryby by měly sáhnout po aromatickém anýzu. Často se přidává do chleba nebo koláčů a užívá se i k odstraňování zápachu z úst. Při předehře se zrozencem s tímto znamení se tedy připravte na krásně voňavé polibky.

Berana rozvášní vanilka, která ve Francii společně s jahodou a čokoládou patří do tzv. trojice smyslností. Připravte ovocnou mísu s vanilkovou zmrzlinou a nechejte se překvapit…

Býk je labužník a jeho milostné choutky podpoří saturejka. Působí asepticky, zlepšuje trávení, díky svému aroma nahradí pepř a pokrmům dodá prý až božskou ohnivost – snad i proto ji v Římě přidávali do všech svátečních pokrmů již od 3. století.

Blíženci potřebují něco speciálního. Místo do rostlinné říše proto zabrousíme do té vodní. Zcela je totiž omámí dobře upravené sépie. A nemáte-li možnost zakoupit je čerstvé, postačí použít extrakt - třeba s kuřecím masem.

Svůdná Bloody Mary

Raka si naopak podmaníte docela snadno: celerem! Kdo by neznal slavnou Bloody Mary s touto řapíkatou zeleninou jako ozdobou? Nebo nakrájejte celer, polejte ho olivovým olejem, pokapejte citronovou šťávu a posypte provensálským kořením – a těšte se na vášnivou noc!

Lev je náročný na uspokojení. S bylinkami neuspějete, zato s lanýži určitě. Koupíte je i u nás, musíte však počítat s náklady od 30 000 Kč za kg. Naštěstí vám postačí pár gramů, které můžete přidat například do telecího masa.

Na šafrán se chytí každá Panna

Pannu si získáte vzácným šafránem, který je výborný v polévkách, salátech nebo jen tak nasypaný na čerstvý sýr.

Váhy mohou být pořádně ostré. Naservírujte jim trochu černého pepře: na talířek s čerstvým sýrem obloženým hroznovým vínem (to neutralizuje pálivost, abyste to nepřehnali).

Štír má slabost pro italskou kuchyni a v té je králem rozmarýn, takže nebude nic těžkého, proměnit ho v temperamentního tvora.

Střelec je romantik: rád si dopřeje příjemnou atmosféru se svíčkami, a když si dá čaj ze sporýše lékařského, za chvíli se mu jistě rozzáří oči touhou.

Čtěte také:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


10. kapitola: Podezíravá mysl

Přinášíme vám oddechovou detektivku na pokračování, s níž se budete setkávat po celé léto. Není vyloučeno, že se u dalších kapitol objeví i něco z…

Akční letáky