Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Připomeňte si stoleté výročí narození Bohumila Hrabala

<p>Nymburk, městské hradby</p>

Nymburk, městské hradby

Zdroj:

V letošním roce uplynulo rovných 100 let od narození Bohumila Hrabala, jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů české literatury. Na svérázného prozaika, kterého zná bez nadsázky celý svět, můžete zavzpomínat návštěvou míst, kde často pobýval, anebo při řadě významných kulturních akcí.

Bohumil Hrabal se narodil 28. března 1914 v Brně. Do literatury druhé poloviny 20. století se zapsal jako autor nevšedního pozorovacího talentu a strhujícího vypravěčského stylu. Za života byl vedle Milana Kundery světově nejznámějším soudobým českým prozaikem a jeho dílo bylo přeloženo do tří desítek jazyků.

Za Hrabalem do Nymburka i pražského letohrádku

Výročí slavného českého spisovatele si letos připomíná mnoho měst i institucí. Oslavy v průběhu celého roku chystá například město Nymburk, který představoval v Hrabalově mysli místo spokojeného dětství a mládí. Jedná se o řadu akcí - divadelních představení, výstav i přednášek.

Také v pražské Libni prožil spisovatel nemalou část svého života. V městské části Praha 8 se odehrává děj hned několika jeho pábitelských knížek. Po celý rok budou v budovách libeňské radnice k vidění výstavy zachycující Bohumila Hrabala v různých podobách. Jednou z prvních je Ostře sledovaný Hrabal, kterou Praze 8 zapůjčí Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU