Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Přijeďte si užít (nejen) Velikonoce na hrad Kost

Kost
Kost
Zdroj: red

Komerční sdělení - Jaro se pomalu blíží. Přemýšlíte, jak si letos zpestřit s rodinou velikonoční svátky, nebo prostě jen hledáte nápad, kam o víkendu zamířit na rodinný výlet? Přijeďte se podívat na hrad Kost.

Hrad Kost je považován za jeden z nejvýznamnějších gotických hradů v České republice. Původ hradu se datuje do 14. století, kdy si Beneš z Vartemberka nechává na skalním ostrohu uprostřed tří údolí vybudovat malou dřevěnou tvrz s obrannou kamennou věží. Oblíbená legenda praví, že hrad dostal jméno Kost v dobách, kdy jej obléhal Jan Žižka a po neúspěšném dobývání hradu prohlásil, že je pevný jako kost a ta prý patří psu. Pravdou ovšem zůstává, že samotný zakladatel hradu, hrabě Beneš, se do sobotecké zakládací listiny podepsal latinským přízviskem Benesius de Costy, což Češi při čtení zkomolili a přejmenovali ho na Beneše z Kosti.

Interiér hradu Interiér hradu Zdroj: red

Pro ty z vás, kteří hledají program na velikonoční svátky, hrad Kost připravil od 14. 4. - 17. 4. 2017 speciální Velikonoční prohlídky. Těšit se můžete na velikonoční výzdobu v interiérech hradu, dozvíte se něco více o původu Velikonoc a o tradičních velikonočních pokrmech.

Interiér hradu Interiér hradu Zdroj: red

Nejsou to však jen Velikonoční prohlídky, proč se zajet podívat na hrad Kost. Pro ty starší a „otrlejší“  je připraven prohlídkový okruh se středověkou mučírnou. Budete se moci podívat do hradních sklepení a seznámit se s výkladem hrdelního práva a soudnictví v Čechách v 16. až 18. století. Kromě mučírny uvidíte všechna hradní nádvoří, barokní sallu terenu s původním štukovým stropem ze 17. století, kapli sv. Anny a černou kuchyni. 

Mučírna Mučírna Zdroj: red

Pro ty z vás, kteří se budou chtít dozvědět více o majitelích panství nabízí hrad Kost okruh Rodina Kinských v Čechách.

Ani na děti hrad Kost nezapomíná. Od května je pro ně připraven prohlídkový okruh s názvem Z pohádky do pohádky. Princezna Karolína představí dětem pohádky z Kosti a širšího okolí.  V rámci okruhu děti uvidí všechna hradní nádvoří, kapli a komnatu princezny.

Program pro děti Program pro děti Zdroj: red

Více informací o hradu a dalších akcích najdete na webových stránkách hradu. Těšíme se na vás!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky