Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

„Příběh čaje“

Zdroj: National Geogrphic + Lipton

Cestu čajového lístku dokumentuje výstava fotografií z keňských plantáží.

Výstava dokumentárních fotografií „Příběh čaje“ vás zavede na čajové plantáže v keňském Kerichu, kde se zpracovává čaj později prodávaný pod značkou Lipton. Barevné velkoformátové fotografie vás seznámí s pěstováním a dalším zpracováváním čaje, ale přiblíží také práci a každodenní život sběračů čaje a jejich rodin. Výstavu si můžete zdarma prohlédnout každý den od 20. října do 15. listopadu 2009 na nám. Republiky v Praze, v blízkosti domu U Hybernů.

Lipton_Fotovystava_HARVEST_MAN Lipton_Fotovystava_HARVEST_MAN Zdroj: National Geogrphic + Lipton

Výstavu "Příběh čaje" slavnostně zahájil Ing. Petr Hejma, starosta Prahy 1, který nad celou akcí převzal záštitu. Společnost Unilever, pořadatel výstavy, při této příležitosti daruje Nadaci dřevo pro život peněžitý dar ve výši 50 000 Kč. Šek převzal z rukou Andrey Jandové, Communication Manager společnosti Unilever, ředitel nadace Ing. Jan Řezáč. Částka bude použita na výsadbu stromů a vzdělávací program pro děti.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Co je v životě vlastně důležité

„Ve svém nejtajnějším soukromí si dělím lidi na dvě skupiny: na ty, co po malířích myjí i elektrické zásuvky a na ty druhé. Všechno ostatní si…

Akční letáky