Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Poznejte letos Maroko

Zdroj:

Francouzský šarm, arabské požitkářství a berberská romantika: to je jen několik z mnoha tváří Maroka. Tahle země jako by byla stvořena pro turistiku. Má velehory se sjezdovkami i báječné korálové útesy!

Cokoli vás napadne, to v Maroku najdete... Růženka turistiky - tedy aspoň pro Čechy.

Čtyři historická královská města vám předvedou tradiční architekturu země a skvělá afroarabská tržiště. K tomu však také pozoruhodné stavby z doby, kdy bylo Maroko francouzskou kolonií. A spoustu zajímavostí - třeba botanickou zahradu Yves Saint-Laurenta, která vypadá jako kousek ráje uprostřed hlučného Marrákeše. Suchozemce pak přímo okouzlí přístavní městečko Essaouira s hradbami, jež ho po staletí chránily před piráty.

Labužníci budou nadšeni marockou kuchyní, ve které se snoubí francouzský esprit s exotickými chutěmi Afriky. Toto spojení je vůbec příznačné pro celou zemi: dokonce i trhovci jako by tu měli francouzský šarm a vlídnost, rozhodně nejsou vlezlí a otravní, jak to vídáme jinde.

Maroko je samozřejmě i země zaslíbená zajímavým nákupům. Určitě tu nakoupíte aspoň pár drobností ze vzácných afrických dřev, koření a stříbrné šperky. Zkuste však také nový hit -- arganový olej!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU