PONDĚLÍ 9. 5. 2011

Marta Kubišová 2005

Jakou pohromu způsobil srpen 1968 a následná normalizace v české kultuře? Jak na tom byla hudba? Na to se můžete podívat z pohledu Marty Kubišové, která nesla svůj „kříž“ ještě velmi dlouho. Nemohla ani zpívat a dokonce jí v roce 1969 byla upřena cena za třetí místo ve Zlatém slavíku. Znovu jí byla cena udělena až po listopadu 1989. Jaký byl její život před i po normalizaci? Co bylo s Golden Kids? A kdy našla svoje zázemí a vrátila se k šansonu?

  • To všechno můžete sledovat v dokumentu Marta Kubišová 2005 na ČT 1 ve 23:05.

ÚTERÝ 10. 5. 2011

Kafe.cz říká:

  • Máte chuť na romantiku? Tak pro vás je vhodné právě úterý. Ve stínu velkých romantických příběhů můžete snít a znovu a znovu propadat kouzlu lásky. V květnu je to totiž více než jen povoleno.

Velké romantické příběhy: Zvoník od Matky Boží

Kdo by neznal příběh člověka, ke kterému se osud zachoval krutě? Znetvořené tělo, odpor budící, hrůzu nahánějící tvář. Častovali ho slovy obluda, stvůra nebo démon. Přesto to byl člověk, který toužil po lásce. Ano, je to Quasimodo. Nalezenec, který vyrůstal v chrámu Notre Dame a jehož radostí se staly zvony, kterým věnoval celý svůj život. Ty ho na oplátku připravily o sluch. Podívejte se na cestu člověka se srdcem plným těch nejposvátnějších lidských citů v podání Anthony Hopkinse a pak se zamyslete nad tím, že náš život je vlastně krásný, a proto bychom si ho měly užívat plnými doušky.

  • Zvoník od Matky Boží sledujte na ČT 2 ve 20:05.

Utajená krása

Hned ráno můžete sledovat další předělávku velkého a slavného příběhu o lásce. Talentovaná malířka a úspěšný spisovatel se setkávají v moderní verzi slavné pohádky o krásce a zvířeti. Že nakonec láska není o vzhledu a že bychom měli dát na to, co je uvnitř člověka, jaké má vlastnosti, jak si s ním rozumíme a že i z odporu může vzniknout velmi hluboký cit se můžete přesvědčit (a nakonec i třeba trochu inspirovat) na TV Nova ve filmu Utajená krása v 9:35.

STŘEDA 11. 5. 2011

Julie Lescautová

I komisařka Julie Lescautová je nakonec jen obyčejná žena a jednoho dne se stane při nákupu v supermarketu svědkyní loupežného přepadení. Nakonec se vzchopí a probudí se v ní policejní pudy…proti lupiči zasáhne sama, ale nešťastnou náhodou ho zastřelí. Stejně jako u nás mají i ve Francii „ti zlí“ větší pravomoc, a tak je slavná komisařka postavena mimo službu.

  • Jak to s ní dopadne sledujte v epizodě nazvané Loupež v supermarketu na TV Nova v 15:30.

ČTVRTEK 12. 5. 2011

Rodina a já: Zlobí, nebo má ADHD

Máte doma raubíře, který neposedí, nesoustředí se a nevíte si s ním rady? Působí na neznámé osoby jako nevychovaní a drzí spratci, ale vy víte, že to tak není? Nemusí to být jen špatnou výchovou. Pomoci rozřešit tuto otázku by vám mohl pomoci dokument Zlobí, nebo má ADHD na ČT 2 ve 14:45? Rodinní příslušníci jsou na excesy malých tyranů zvyklí, přesto se za ně na veřejnosti stydí, omlouvají jejich nestandardní chování, nebo raději omezují společné aktivity mezi lidmi.

  • Ale i rodiče a prarodiče si nevědí rady, jak a kdy předávat odpovědnost dětem, které jsou mnohem nevyzpytatelnější než děti klidné a bez poruch chování, tím spíš, když nemají potvrzenou diagnózu ADHD a všichni o jejich dítěti říkají, že zlobí a je nevychované.

PÁTEK 13. 5. 2011

Deník princezny 2: Královské povinnosti

Ani po 14 dnech nás královská fascinace nepustila a stále sledujeme společný život Williama a Kate. Princeznovský život vám tak trochu z jiného, vtipnějšího úhlu může přiblížit druhé pokračování skvělé komedie Deník princezny 2: Královské povinnosti s Anne Hathaway v hlavní roli. A jaký problém má ztřeštěná princezna teď? Musí do třiceti dnů najít ženicha, jinak ztratí nárok na trůn…

  • ...jenže, co když přijde láska. Sledujte na TV Nova ve 20:00.

SOBOTA 14. 5. 2011

Hitch: Lék pro moderního muže

Občas bychom potřebovaly doktora, který by nám vyléčil zlomené srdce nebo zocelil mysl a přivedl k životu rozvášněnou duši. Jeden takový existuje ve filmu a ztvárnil jej Will Smith. Dokáže seznámit kohokoli s kýmkoli, stačí jen ukázat prstem, ale s vlastní láskou a vlastním srdcem si neví ani trochu rady. Jak to s ním dopadne? Najde lásku, nebo zůstane sám a ještě bez zamilovaných párů, které by mohl dávat dohromady?

  • To uvidíte v 16:15 na TV Nova ve filmu Hitch: Lék pro moderního muže. Ve filmu Willovi skvěle konkuruje Eva Mendes.

Bláznovo zlato

Kdybyste měly možnost, vybraly byste lásku nebo zlatý poklad? Nemůžete se rozhodnout? A to hlavně ve chvíli, kdy vás zlobí děti a manžel vám ani trochu nepomáhá? A co takhle vybrat oboje? Těšíte se na letní dovolenou? Pak se nechte inspirovat letní dobrodružnou komedií o hledání ztracené lásky a potopeného pokladu. Třeba nakonec ve 20:00 na TV Nova zjistíte, že máte jeden poklad vedle sebe. A konečně domluvíte tu letní dovolenou u moře.

  • Ve filmu Bláznovo zlato vás čeká slavná ústřední dvojice, Kate Hudson a Matthew McConaughey.

NEDĚLE 15. 5. 2011

Láska z pasáže

V půlce měsíce určitě ještě nemáte lásky a romantiky dost. Nejen Američané umí točit dojemné romantické filmy. Mistři jsme v tom i my, hlavně když se jedná o 80. léta a krásného Lukáše Vaculíka. Po obědě, až budete mít uklizeno a děti si budou hrát, zasedněte k televizi a v 15:25 na TV Nova sledujte drama o mladíkovi na šikmé ploše, kterého ani láska nedokáže ochránit před tragickým osudem, Láska s pasáže.