Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pojistka na blbost? Může se hodit

Zdroj:

Znáte to: chvilka nepozornosti či trocha nešikovnosti a malér je na světě! A jelikož „za všechno se platí“, většinou nás nepříjemnost ještě přijde draho. Přitom existuje dost levná možnost vystavit účet za takový „den blbec“ pojišťovně!

Neposedný synek poškrábe sousedovic nový vůz, společensky unavený manžel usne k ránu ve vaně s tekoucí vodou, takže vytopí byt pod vámi, věčně spěchající matka převrhne v supermarketu pyramidu vystavených lihovin přeplněným vozíkem a podle zákona schválnosti se část těch nejdražších rozbije.

Zkrátka kalamity, které nachystá běžný život a jež se nedají předem předvídat. Stávají se, i když se snažíme dávat si pozor. Všechno se uhlídat přece nedá.

Odpovědnost i na cestách!

Jak známo neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, proto většina z nás než vyrazí na zimní zahraniční dovolenou, raději uzavírá cestovní pojištění. To by mělo být ideálně složeno nejen z pojištění léčebných výloh a úrazového pojištění, nýbrž rovněž z pojištění odpovědnosti. „Lidé často pojištění odpovědnosti podceňují. Přitom v dnešní době by to měla být naprostá samozřejmost,“ upozorňuje Barbora Vernerová z České pojišťovny. „Srážky na sjezdovkách jsou stále běžnější a i při opatrné jízdě je velmi snadno může zavinit každý lyžař nebo snowboardista. Způsobíte-li pak někomu škodu na zdraví a on vás zažaluje za ztrátu na výdělku, vše za vás může uhradit pojišťovna. Částky to nebývají zanedbatelné, pohybují se v desítkách až stovkách tisíc korun.“ Kompletní pojištění na týden včetně pojištění odpovědnosti přitom vyjde jen na pár stovek.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky