Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Podlehněte černému kontinentu a navštivte výstavu Afrika - divočina v srdci

Zdroj:

Výstava AFRIKA – divočina v srdci je třetí a zatím největší kolekcí fotografií renomované společnosti National Geographic v České republice.

Kolekce je tématicky rozdělena do tří částí. V první z nich se návštěvníci setkají s africkou divočinou, tak jak ji zachytil pozdější šéfredaktor magazínu National Geographic Chris Johns během více než pěti let, strávených v Africe.

Pohled na černý kontinent z ptačí perspektivy nabízí fotograf a filantrop Robert Haas. Na čtyřicet velkoformátových snímků zachycuje divoká zvířata v nezvyklých kompozicích, snímaných z letadel a vrtulníku.

Fotografie divoké africké přírody doplňuje série padesáti fotografických obrazů ze života pozoruhodných kmenů žijících v nepřístupném údolí etiopské řeky Omo. Dvorní fotograf předešlého papeže Gianni Giansanti přivezl fascinující portrét této mizející tváře Afriky.

Současnou Afriku mohou návštěvníci porovnat se sto let starými záběry z afrických cest Bedřicha Machulky, následovníka Dr. Emila Holuba.

Bohatá fotografická část výstavy bude doplněna ještě unikátními exponáty z africké přírody, stálou projekcí atraktivních filmových záběrů, výstavou kamenných soch ze Zimbabwe i živými ukázkami africké přírody – velkým akváriem s rybkami jezera Malawi a živí krokodýli.

Výstava bude instalována v působivém prostředí minoritského kláštera a návštěvníkům tak otevře i další, běžně nepřístupný, pozoruhodný, středověký objekt, včetně kaple s českokrumlovskou „černou madonou“.

Účastníci skupinových výprav pak budou mít také možnost prohlídky, jinak uzavřeného, kostela Božího těla.

Výstava je v efektním kontrastu s gotickým prostorem instalována na přírodních materiálech, spolu s emotivní hudbou komponovanou speciálně pro tuto příležitost přináší opravdu hluboký a silný zážitek.

AFRIKA – divočina v srdci

  • KLÁŠTER MINORITŮ, Latrán 50, ČESKÝ KRUMLOV
  • červenec až říjen 2011.

Kontakt

Za realizační tým se na spolupráci těší a jakékoliv informace podá kurátor výstavy Pavel Radosta.

  • telefon: 602 709 671
  • email: pavel.radosta@seznam.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky