PONDĚLÍ 21. 3. 2011

ČT Live: Pocta Petru Mukovi

V pondělí si určitě nezapomeňte zapnout ve 23:00 televizi. Budete moci vzpomínat, zazpívat si i možná trochu poplakat. ČT totiž odvysílá záznam vzpomínkového koncertu Pocta Petru Mukovi, který natočila loni v prosinci v Divadle Broadway. Spolu s Petrovými přáteli a kolegy můžete zavzpomínat na skvělého českého zpěváka a jeho písničkami mu vzdát hold. Mezi účinkujícími budou české hvězdy: Bára Basiková, Petr Kolář, Dan Hůlka a mnoho dalších.

ÚTERÝ 22. 3. 2011

Tmavomodrý svět

Zdá se vám, že svět tak nějak ztrácí barvu? A někdy slyšíte stesky, jak je dnešní svět těžký? Pak si ho můžete v úterý večer společně s ČT 1 ve 20:55 nabarvit na modro a zjistit, že by to mohlo být ještě horší. Režisér Jan Svěrák představuje své komorní lidské drama, které se odehrává po okupaci Československa v roce 1939. Tmavomodrý svět je příběhem o statečnosti, hrdinství a nevděku historie a také ukázkou velké lásky, přátelství a chlapské cti. Příběh připomíná odvahu těch, které historie zradila a na jejichž skutky by ani budoucí generace neměly zapomenout.

Kafe.cz zjistilo:

  • Film Tmavomodrý svět patří mezi nejúspěšnější filmy roku 2001. Ve stejný rok byl oceněn čtyřmi Českými lvy, a to za režii, kameru, hudbu a střih. A nejen to. Úspěšný byl i na světových festivalech.

STŘEDA 23. 3. 2011

Sanitka

Pamatujete, dámy… „Příteli chvátej, SOS“…stačí prvních pár tónů a už se vám vracejí vzpomínky. Seriál Sanitka patřil mezi oblíbené seriály z nemocničního prostředí. A do dnešní doby vzbuzuje u diváků velký zájem. Tak se připravte, protože na ČT 1 v 17:45 přijíždí vozy záchranné služby spolu se svojí posádkou v podání Jaromíra Hanzlíka, Jiřího Bartošky nebo Zlaty Adamovské. Tak nechvátejte, usaďte se pohodlně, odložte křížovky nebo sudoku a užívejte si osudy lékařů i pacientů v prvním z jedenácti dílů.

ČTVRTEK 24. 3. 2011

TOP STAR: Stella Zázvorková

Milujete sledování osudů celebrit? A občas jim chcete nakouknout do soukromí a poznat jejich životní příběh? Přiblížit si je a vlastně tak zjistit, že jsou to stejní lidé jako vy? Díky TV Prima se ve čtvrtek můžete podívat až téměř do obýváku skvělé české herečce Stelle Zázvorkové. Ve 20:00 si zapněte Top Star a zjistěte, že vystudovala anglickou internátní školu a poznejte její cestu od jazyků za hereckým uměním. A nejen to, ale mnohem víc…a to i ze soukromí.

Hrozba smrti

Chcete vidět Patricka Swayzeho jako tvrdého chlápka, co si udržuje pořádek v baru jako vyhazovač namísto dokonalého tanečníka? Pak si ještě ve 23:00 nechoďte lehnout a pomozte mu postavit se gangsterovi, který obchází jedním americkým městem. Na TV Nova ve filmu Hrozba smrti máte jedinečnou možnost vidět výjimečného herce ještě při plné síle, který není zvyklý jen tak někomu ustupovat. A pozor, hrozí, že se do Patricka znovu zamilujete. Stejně jako v Hříšném tanci.

PÁTEK 25. 3. 2011

Hercule Poirot: Zlo pod sluncem

Detektivní příběhy stále frčí. Povzbuzují naši fantazii, trošku nás děsí, některé i překvapují a jiné se drží přesných pravidel detektivního žánru. Pokud raději čtete, tak si můžete lehnout do postele, ale jestli chcete vidět geniálního detektiva v akci, pak si zapněte ve 22:20 ČT 1. Do hry totiž znovu vstupuje Hercule Poirot a tentokrát bude řešit Zlo pod sluncem. Detektiv chce udělat něco pro své zdraví, a proto nastupuje na ozdravný pobyt…ale ani tady nebude mít chvíli klidu a bude se snažit zabránit tomu nejhoršímu.

SOBOTA 26. 3. 2011

Sopka

Ve stínu současných nešťastných událostí, které se dějí v Japonsku, můžete sledovat ve 13:50 katastrofický film Sopka, který vysílá TV Prima. Film ukazuje osudy lidí z amerického Los Angeles, jehož obyvatelé jsou zvyklí na časté zemětřesení. Bohužel k tomu se přidá také sopečná činnost, která obyvatelstvo naprosto ochromí. Jak všechno dopadne a jak skončí lidské, ale filmové osudy, zjistíte už v sobotu odpoledne.

Tvoje, moje a naše

Poslední březnovou sobotu je potřeba se trochu zasmát. Tradiční česká rodina mívá většinou dvě děti. Nejspíš na tom nejste jinak…možná máte jedno, možná i tři, ale i přesto někdy míváte pocit, že nevíte, kde vám hlava stojí. A teď si představte, že byste jich měla mít více. Nejde vám to? Tak se alespoň podívejte, jak by to mohlo vypadat, kdybyste měla dětí 18. Vtipnou a velmi povedenou komedii Tvoje, moje a naše s Denisem Quaidem a Rene Russo v hlavních rolích sledujte na TV Nova v 16:05.

NEDĚLE 27. 3. 2011

Copak je to za vojáka…

České komedie mají něco do sebe, a to hlavně, když tam hrají jedni z nejhezčích a nejcharismatičtějších českých herců, jako jsou Jiří Langmajer a Karel Roden. A tak si po obědě dejte chvíli na domácí práce a hned v 15:05 zapněte TV Nova, kde uvidíte, co všechno se dalo zažít v uniformě, když ještě byla vojenská služba pro všechny chlapce a muže povinná. Komedie Copak je to za vojáka vás jistojistě rozesměje a zanechá ve vás příjemný pocit z dobře stráveného odpoledne u televize.

Moulin Rouge

Plánujete do budoucnosti někdy návštěvu hlavního francouzského města Paříže? Nebo jste již měla to štěstí a město umělců a nekonečné lásky navštívila? V každém případě by byla velká škoda nejít se podívat na slavný kabaret Moulin Rouge. Ještě předtím, než do Francie zavítáte, můžete si kabaret a jeho prostředí malinko přiblížit. Na TV Prima ve 21:50 uvidíte stejnojmenný film, ve kterém vám zatančí a zazpívá Nicole Kidman a Ewan McGregor. A stojí to za to.

Kafe.cz zjistilo:

  • Moulin Rouge v překladu znamená červený mlýn. Nenápadná denní tančírna se v noci mění na kabaret a v hlavní roli v něm má francouzský kankán. V kabaretu vystupovalo již mnoho umělců, např. Edith Piaf nebo Ella Fitzgerald. A teď si podržte klobouky…i dnes se do slavného „mlýna“ můžete jít podívat. Na kankán vás přijde vstupné na 145 euro.