Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pattaya (Thajsko): Rodina nikdy nezapomene...

Zdroj: Tourism Authority of Thailand

Do napjatého ticha zaduní bubny. Show vrcholí... Malý chlapík v rudém úboru opatrně otevírá zubatou krokodýlí tlamu, pokleká a mezi čelisti pomalu vkládá nejdříve pravou ruku a pak dokonce i vlastní hlavu...

Když se za okamžik vrací zpátky do světa živých, propuká bouřlivý potlesk. Jsme v Pattayi a krokodýlí exhibice právě zakončila další den v tomto nádherném thajském letovisku... Zůstalo lákaví navzdory tsunami, která na čas přibrzdila zájem turistů o Thajsko!

Proč do Thajska?

Thajsko je už dlouhá léta centrem turistického ruchu v jihovýchodní Asii. Jezdí se do mnoha míst, ale jedním z cenově nejpřijatelnějších je Pattaya – letovisko vzdálené od hlavního města Bangkoku necelých 150 kilometrů. A hlavně! Last Minute sem v téhle době pořídíte za něco ke třiceti tisícům korun. Ano, není to málo! Ale na takovou exotiku rodina nikdy nezapomene. Pattaya se totiž pyšní nejlepšími hotely a restauracemi, které slibuje nezapomenutelné zážitky. Dokonale totiž poslouží nejen rodinám s dětmi, které se chtějí koupat v zelenomodrém moři a ležet ve stínu palem, ale rovněž milovníkům aktivní dovolené.

Zdroj: Tourism Authority of Thailand

Jak se tu koupe?

Vyznavačům pohodových pobytů Pattaya nabízí kilometry pláží z toho nejjemnějšího písku. V samotném městečku je moře kapku kalné, jak ho neustále brázdí jachty i dřevěné lodě rybářů. Proto je lepší vyrazit kousek za letovisko, na pláž Jomtien Beach. Moře – mělké mnoho metrů od břehu - má zelenomodrou barvu a pobřeží je vroubené vzrostlými palmami. Pokud chcete ještě větší exotiku, zajeďte na ostrov Ko Larn. Tento kousek pevniny vzdálený od Pattayi asi osm kilometrů je nejoblíbenějším výletním ostrovem. Právem, protože zdejší pláže z jemného bílého písku jsou velmi čisté a teplota průzračné vody se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia.

Zdroj: Tourism Authority of Thailand

Zajímavé i bizarní show

V rámci fakultativních výletů, které lze objednat u vaší cestovní kanceláře či u místních tour-operátorů, můžete navštívit třeba vesnice. Právě odtud pocházejí fotografie, kdy slon opatrně přešlapuje ležícího turistu. A na závěr se můžete na slonu povozit okolní krajinou. Jiný výlet vám umožní poznat krokodýlí farmu. I tady se koná adrenalinová show, kdy malý Thajec hraje s krokodýlem zdánlivě nebezpečnou hru – pohazuje si s obrovským zubatým samcem v náručí nebo do hrůzostrašně vyhlížející tlamy strká ruku a hlavu.

Výlety z Pattayi

Nong Nooch Tropical Garden – Výlet do zábavního parku se zoologickou zahradou, farmou orchidejí a jezírky. Uvidíte tu sloní show, thajský box, tradiční tance apod.
Mini Siam – Návštěva parku, ve kterém stojí miniatury významných světových budov.
The Milion Years Stone Park & Crocodile Farm – Výlet do zeleného parku se zoologickou zahradou. Pravidelně se konají ukázky drezúry slonů a hrůzostrašná show s krokodýly.
Chantaburi – Návštěva hlavního města provinci, během níž přijedete i k nalezišti safírů. Zde lze sledovat brusiče drahých kamenů při práci. V rámci cesty můžete absolvovat i návštěvu horského kláštera Wat Kao Sukim a vodopádu v národním parku Pliw National Park.
Plavba na korálový ostrov – Celodenní výlet na nedaleké ostrovy. Plavbu zajišťují lodě s proskleným dnem, takže uvidíte podmořský svět.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU