Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nenechte si ujít výstavu Jagellonská Evropa

Zdroj:

Kdyby sázkové kanceláře přijímaly sázky týkající se návštěvnosti výstav, získala by expozice Europa Jagellonica v kutnohorské Jezuitské koleji velmi špatný kurz. Je totiž jasné, že půjde o jeden z turistických hitů letošní sezony.

Galerie Středočeského kraje přichází v dobrý čas a s dobře připravenou akcí. Za prvé: týká se jagellonského období, které je v posledních letech u nás dost zanedbávané.

Trochu zjednodušeně se dá říct, že nebýt nešťastné bitvy s Turky u Moháče, v níž se utopil Ludvík II., mohli jsme po staletí žít na místo v habsburském v jagellonském soustátí. To by nemuselo být špatné: Jagellonci totiž uznávali náboženskou toleranci, přinesli k nám mnohé svěží myšlenky renesance, právní reformy apod.

„Co by kdyby“ - o tom můžete přemýšlet při prohlídce opravdu exkluzivních exponátů. V Kutné Hoře na vás čekají jak velkolepá díla Albrechta Dürera, Veita Stosse či Lucase Cranacha, tak i dobové luxusní předměty každodenní potřeby, zdobené astroláby, zbraně a řada dalších artefaktů. Nenechejte si je ujít!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky