Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nenechte si ujít výstavu Afrika: Divočina v srdci

Výstava AFRIKA – divočina v srdci je třetí a zatím největší kolekcí fotografií renomované společnosti National Geographic v České republice, kterou až do října můžete navštívit v Českém Krumlově.

Výstava je tematicky rozdělena do tří částí. V první z nich se návštěvníci setkají s africkou divočinou, tak jak ji zachytil pozdější šéfredaktor magazínu National Geographic Chris Johns během více než pěti let, strávených v Africe.

Pohled na černý kontinent z ptačí perspektivy nabízí fotograf a filantrop Robert Haas. Na čtyřicet velkoformátových snímků zachycuje divoká zvířata v nezvyklých kompozicích, snímaných z letadel a vrtulníku. Fotografie divoké africké přírody doplňuje série padesáti fotografických obrazů ze života pozoruhodných kmenů žijících v nepřístupném údolí etiopské řeky Omo. Dvorní fotograf předešlého papeže Gianni Giansanti přivezl fascinující portrét této mizející tváře Afriky.

Afrika

Současnou Afriku mohou návštěvníci porovnat se sto let starými záběry z afrických cest Bedřicha Machulky, následovníka Dr. Emila Holuba.
Bohatá fotografická část výstavy bude ještě doplněna unikátními exponáty z africké přírody, stálou projekcí atraktivních filmových záběrů, výstavou kamenných soch ze Zimbabwe i živými ukázkami africké přírody – velkým akváriem s rybkami jezera Malawi a živí krokodýli.

Kde se výstava Divočina v srdci koná

  • Výstava je instalována v působivém prostředí minoritského kláštera a návštěvníkům tak otevře i další, běžně nepřístupný, pozoruhodný, středověký objekt, včetně kaple s českokrumlovskou „černou madonou“.
  • Účastníci skupinových výprav pak budou mít také možnost prohlídky jinak uzavřeného kostela Božího těla.
  • Výstava je v efektním kontrastu s gotickým prostorem instalována na přírodních materiálech, spolu s emotivní hudbou komponovanou speciálně pro tuto příležitost přináší opravdu hluboký a silný zážitek.

AFRIKA – divočina v srdci, KLÁŠTER MINORITŮ, Latrán 50,
ČESKÝ KRUMLOV, červenec až říjen 2011

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky