Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejoblíbenější vánoční hity: Tohle netušíte

Zdroj: Profimedia.cz

Z rádií znějí už od konce listopadu a jen málokdo je nezná. Ano, řeč je o notoricky známých vánočních melodiích. Pobrukuje si je téměř každý. Tady jsou perličky, kterých o nich možná nevíte…

Jingle Bells, česky Rolničky

Jsou první písní, která zazněla ve vesmíru. Astronauti Wally Schirra a Tom Stafford si dělali šoufky z letecké základny, když 6. prosince 1965 oznámili, že vidí mužíka v červeném pilotující centrální jednotku s dalšími osmi menšími moduly, a pak zahráli píseň na harmoniku.

Let It Snow

Je jednou z nejpopulárnějších vánočních písní. Zajímavé ale je, že v ní není jediné slovo o Vánocích.

Happy Christmas (War Is Over)

Píseň Johna Lennona a Yoko Ono začíná sotva slyšitelným šeptáním, jímž si pár přeje šťastné svátky.

White Christmas

Známý song Binga Crosbyho se stal nejprodávanějším singlem všech dob. Vánoční písně se prodalo od roku 1942 už 50 milionů kopií. Píseň napsal Irving Berlin. Napadla jej, když lenošil u bazénu ve slunci zalité Arizoně.

Bohemian Rhapsody

Tento song od Queenů je jedinou písní, která dobyla dvakrát britskou hitparádu. Poprvé v roce 1975 a podruhé v roce 1991.

All I Want For Christmas

Píseň od Mariah Carey se stala nejžádanější sváteční vyzváněcí melodií do mobilu.

A Christmas Gift For You

Tak zněl název vánočního alba producenta Phila Spectora, které zcela propadlo. Vyšlo totiž 22. 11. roku 1963 – v den vraždy amerického prezidenta Kennedyho.

Tipy Kafe.cz na vánoční CD

 Hit Album Vánoční

Hit Album Vánoční

Kolekce českých písní, která vám zaručeně dodá na náladě. Nechybí Janek Ledecký (Sliby se maj plnit o Vánocích), Aleš Brichta (Vánoční) nebo Jiří Zmožek (Nejhezčí dárek).

Cena: 149 Kč (bontonland.cz)

 A Very Special Christmas

A Very Special Christmas

Naším druhým tipem je kompilace zahraničních vánočních písní. Na CD najdete Toma Pettyho a jeho Heartbreakers, Franka Sinatru, Jona Bon Joviho nebo Michaela Boltona.

Cena: 400 Kč (cd-eshop.cz)

 Celtic Christmas Songs

Celtic Christmas Songs

Výběr 16 originálních, zpívaných komorních keltských vánočních tradicionálů. Nádherně svátečně, místy až akusticky zpracované motivy písní, ovlivněných charakteristickým folkovým ostrovním zvukem kytar a houslí.

Cena: 235 Kč (starshop.cz)

 Andrea Bocelli: My Christmas

Andrea Bocelli: My Christmas

Slavný nevidomý italský tenor s nádherným hlasem vydal na letošní svátky speciální album, které je plné těch nejkrásnějších vánočních hitů. Mezi šestnácti písněmi nechybí takové skvosty jako White Christmas, Silent Night, Jingle Bells, anebo píseň I Believe, která byla nejoblíbenějším songem papeže Jana Pavla II. Doporučujeme!

Cena: 399 Kč (bontonland.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky