Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejlepší tipy na léto doma: Milujeme pradědečky techniky

Zdroj:

V prvním díle našeho prázdninového seriálu jsme vám představili místa, kam vyrazit, pokud máte rádi adrenalin. Dnešní díl naláká především milovníky staré techniky.

Podle vládní agentury Czech Tourism ubývá zájemců o hrady a zámky a stoupá hlad po technických památkách. V jejich počtu patříme mezi světové velmoci a přitahují stále víc turistů. Vybrali jsme tři tipy.

Stará čistírna odpoadních vod v Praze - Bubenči

Průmyslový objekt nyní funguje jako unikátní Ekotechnické muzeum. Čistírna byla postavena v roce 1901 a až do roku 1967 sloužila hlavnímu městu. V roce 2010 se stala národní kulturní památkou. Při prohlídce návštěvníci zavítají do jedinečných podzemních prostor.

Ostravský důl Landek

Naše největší hornické muzeum je už 20 let společně s okolím národní přírodní památkou. Unikátní expozice se nachází ve štolách horních slojí a nabízí přehled o technice těžby uhlí, životě horníků i důlních záchranářů. Těžba zde byla zahájena před 230 lety a skončila v roce 1991.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


TV tipy pro vás i vaše puberťáky!

TV tipy pro vás i vaše puberťáky!

Léto ve znamení deště – to je přesně to, co můžeme poslední dny zase vidět z okna. A protože se o víkendu nejspíš zase nikam nedostanete, a to ani ti…

Akční letáky