Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejlepší tipy na léto doma: Máme rádi zvířata

Zdroj:

Abychom zažily exotickou zvířenu, nemusíme k tomu nutně jezdit do zahraničí. Vyzkoušejte české a moravské zoologické zahrady nebo exkurz do minulosti v Dinoparku.

Předpotopní příšery útočí

„Skutečnou“ cestu do druhohor můžete podniknout v Praze, Plzni, Vyškově, Liberci a Ostravě. Tam všude postupně vznikly Dinoparky. Prošli jsme ten plzeňský, kde nás i naše děti nadchly modely „předpotopních příšer“ v životní velikosti, navíc v prostředí, v jakém skutečně kdysi žily. Všechny modely dinosaurů jsou ozvučené, podstatná část z nich i pohyblivá. No prostě paráda! Zaujal nás 23 m dlouhý a 7 m vysoký Apatosaurus, stejně jako opravdu nebezpečně vyhlížející osmimetrový Tyrannosaurus Rex. Příjemný rodinný výlet završila návštěva 3D kina s panoramatickou projekcí.

Zubatý bahňáček

Krokodýlí zoo v Protivíně je první v Evropě, kde se podařilo odchovat mládě krokodýla bahenního! Vedle tohoto „diblíka“ zde jsou i mackové, z nichž jde strach. Jednoho z nich, třímetrového aligátora severoamerického, tady před pár týdny symbolicky pokřtil svým jménem Waldemar Matuška mladší.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky