Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejlepší potápění v Egyptě – dovolená v Tabě

Nejlepší potápění v Egyptě – dovolená v Tabě
Nejlepší potápění v Egyptě – dovolená v Tabě
Zdroj: Blue Style

V egyptském středisku Taba vás nebudou obtěžovat davy pouličních prodavačů, ani tu nenarazíte na bezútěšná nákupní centra. Taba se liší od klasických destinací svým nekončícím klidem.

Co ale přitahuje většinu turistů na last minute v Tabě, je hlavně pestrý podmořský svět, který hned tak jinde v Rudém moři nenajdete.

Podmořský svět i pro začátečníky

Potápění je v Tabě snadno přístupné přímo z hotelů, korálové útesy zabírají skoro celé pobřeží. Některým stačí šnorchl, ale pro ty náročnější jsou tu k dispozici potápěčská centra. Ta vás vyškolí dokonale k tomu, abyste se pohybovali pod vodou jako doma. Potápěčem se můžete „vyučit“ celoročně, přiměřená teplota vody vám to dovolí kdykoliv. Ponořit do hlubin mořského světa tu má možnost i kovaný začátečník, protože tu je klidné moře bez silných spodních proudů.

Zdroj: Blue Style

Seznamte se s rozedranci

Dovolená v Tabě je výjimečná výskytem živočišných druhů, s nimiž se nesetkáte jen tak někde v Chorvatsku. Kromě medúz, barakud, rejnoků a mořských koníků vedle vás propluje i rozedranec. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Ryba, kterou nikde jinde v Rudém moři nespatříte, se velmi dobře umí maskovat a mění svůj vzhled v závislosti na okolí. Přesto je nepřehlédnutelná svým robustním tělem a výrůstky na povrchu těla. Nezapomeňte tak ani na podvodní focení těchto „příšerek“.

Zdroj: Blue Style

Ráj potápění – Faraonův ostrov a Fjord

Mytický Faraonův ostrov se nachází asi 7 kilometrů od Taby a proslul mezi potápěči hojností korálových útesů. Kdo ale neholduje vodě, může se tu kochat z pevnosti Salah el Din Arabským poloostrovem nebo izraelským pobřežím.
Zajeďte se také podívat do chráněné zátoky Fjord, 15 kilometrů od Taby. Nejen potápění, ale i místní sladkovodní pramen ve vás zanechá pozitivní pocity a přesvědčení, že TO je ta pravá dovolená v Egyptě. Egypt tak představuje delikatesní ochutnávku arabského světa, jehož součástí je právě i jeho proslulá podmořská říše.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky