Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejlepší hodinky světa: Podívejte se, kolik stojí, jak vypadají a jací slavní je nosí...

<p>Golfista Tiger Woods a jeho „heuerky“ </p>
<p>Golfista Tiger Woods a jeho „heuerky“ </p>
Zdroj:

Náramkové hodinky nehlásí jen čas. Jsou sdílnější.

Kromě data, rychlosti chůze majitele, hloubky pobytu pod vodou informují například i o přílivu či fázích Měsíce.

„Vytikají“ i něco o svém vlastníkovi. O jeho charakteru, zálibách, profesi, kontě a vkusu. Dokonale a nelítostně každého zrentgenují. Jsou „imagetvorné“.

Jedny z nejluxusnějších hodinek světa má „na svědomí“ švýcarská firma Girard-Perregaux (založena r. 1791). Ty z kolekce Vintage 1945 Tourbillon Jackpot (růžové zlato) možná na ruce nikoho běžně neuvidíte.

Stojí přes 13 milionů korun! V ČR se této značky prodá ročně 10 kusů. První náramkové hodinky z dílny G-P nosili důstojníci německého námořnictva, pro které je Girard vyvinul na osobní objednávku císaře Viléma I. Šlo o 2 000 kusů! Girardův chronograf měl při svém letu na ruce i hrabě Zeppelin.

Polák Patek ve Švýcarech

Má váš šéf hodinky zn. Philippe Patek? Pak je fajnšmekr, znalec a solventní muž. Totéž platí o šéfové. Značka (1839), která stojí za prvními náramkovými hodinkami v zemi času - Švýcarsku - je oblíbená mezi lidmi s vytříbeným vkusem.

Jde o nejluxusnější hodinářské výrobky - symbol společenské důležitosti. Zdobí hlavně zápěstí papežů, členů královských rodin či celebrit světa hudby. Design je konzervativnější, ale technika mechanických strojků absolutně špičková.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky