Na víkend do Poděbrad! A valentýnská soutěž k tomu

Víte, kde vzalo lázeňské město Poděbrady své jméno? První osada totiž vyrostla kousek pod brodem přes Labe a říkalo se jí prostě »pode brody«. Dnes jsou Poděbrady skvělým tipem na víkend. A Kafe.cz vám k tomu přidá ještě prima valentýnskou soutěž...

Pár slov o Poděbradech

Poděbrady najdete v Polabské nížině 50 km východně od Prahy při dálnici D11. Historie lázeňského města je pestrá – patřilo ke královským městům, držel je Přemysl Otakar II., který na strategickém místě nad řekou zbudoval kamenný hrad, dnes přestavěný na zámek.

Valentýnská soutěž:  Vyhrajte víkendový pobyt v poděbradském hotelu Golfi

Tipy na to, co tu vidět

 

Historické náměstí: Dominantou jsou jezdecká socha krále Jiřího a Mariánský sloup, který byl vztyčen v roce 1765 na památku obětem moru.
Havířský kostelík Nanebevzetí Panny Marie: Stojí na místě, kde bylo v roce 1496 popraveno deset nevinných vůdců vzbouřených kutnohorských havířů.

Obora: Začíná za havířským kostelíkem a roku 1538 ji založil císař Ferdinand I. pro chov dančí zvěře. Dnešní návštěvníci se mohou projít lesem s parkovou úpravou a prohlédnout si jezdecký areál.

 

Zámek: Původně hrad byl založen neznámými majiteli Poděbradska někdy v první polovině 12. století, pak byl několikrát přebudován. Dnešní podoba zámku je tedy výsledkem několika důkladných přestaveb – od vodního hradu přes středověkou pevnost, renesanční sídlo králů, až po pozdně barokní stavbu určenou za Josefa II. pro vojenské účely.

Krásná krajina: U plavební komory je staré labské rameno zvané Skupice. Návštěvníky zde provede naučná stezka s devíti zastaveními.
Přírodní rezervace Libický luh: Tvoří ji přírodní lužní les s tůněmi a slepými říčními rameny, jaký byl v minulosti souvisle rozšířen podél řeky Labe.

Lázně: Jsou světově známé specializací na léčbu srdečních a cévních onemocnění. Slogan Na srdce jsou Poděbrady pochází ze třicátých let.
Informace: www.mesto-podebrady.cz, www.ipodebrady.cz, http://www.lazne-podebrady.cz/

Doporučejeme: Tip na ubytování s atmosférou

V malebném zákoutí na pravém břehu Labe najdete hotel Golfi. Za návštěvu stojí nejen proto, že krédem majitelů je poskytnout klientům co nejlepší komfort a individuální přístup. Ale i proto, že nabídne možnost nasát atmosféru, jakou zažívali hoteloví hosté za první republiky.

Původní hotel Sport totiž nechal v roce 1934 postavit podnikatel František Pek. Za války tu byly ubytovány německé děti, zatímco syn zakladatele hotelu Václav trpěl v koncentračním táboře Dachau, kde také zemřel na tyfus. V roce 1949 hotel znárodnili, stát ho využíval jako internát. V roce 1991 byl majetek vrácen původním majitelům a po krátké době navázal hotel pod novým jménem hotel Golfi na dávnou tradici. Dnes v něm najdete nejen 22 hezkých pokojů s výhledem na řeku či na zámek, ale i komorní a velmi osobní atmosféru.

Valentýnský víkend 

Zamilovaným párům hotel nabízí pobyt na dvě noci v termínu 13.-15. 2. 2009. V programu jsou skutečné lahůdky – třeba láhev sektu s čerstvými jahůdkami na pokoji, relax v bazénu a ve whirlpool v naprostém soukromí, tříchodová valentýnská večeře či reflexní masáž.
Svatební apartmá: Využít můžete i nové svatební apartmá. Hotelový personál se vám navíc postará o přípravu kompletní svatby. Chybět nebude nejen svatební apartmá pro novomanžele a ubytování pro svatebčany, ale i hudební aranžmá, tříchodové svatební menu, a nebo večerní raut. A pozor, objednat si můžete i líbánky s jízdou kabrioletem či historickým vozem!

HOTEL GOLFI
Na Kopečku 595, Poděbrady
Tel: 325 615 073, 325 613 263
E-mail: hotel@hotelgolfi.cz  
Web: www.hotelgolfi.cz

Soutěž

O víkendový pobyt v hotelu Golfi můžete až do 10. 2. soutěžit ve Valentýnské soutěži

A už zítra přineseme další, kde strávit toho nejúžasnějších Valentýna!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky