Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Mordovala důchodce. Chcete její recept?

Zdroj:

Nejkratší cesta k mediální proslulosti je dnes zločin. Člověk, který má na rukou krev, je považován za zajímavého a ve všem hodného pozornosti. Dokonce, i když jde o vaření – jako v případě americké sériové vražedkyně Dorothey Puente (+82).

To se ukázalo před pár dny, kdy Dorothea zemřela v Ústřední kalifornské ženské věznici v Chowchille. Smrt znovu vynesla do čel žebříčků kuchařských knih její spisek Vaříme se sériovou vražedkyní. Labužníci zřejmě díky ní nad talířem cítí příjemně zamřelé aroma a mrazení v zádech…

Nejlíp se okrádají staříci

Dorothea neměla moc šťastné dětství. Od devíti let byla úplný sirotek a nějaký čas strávila v sirotčinci. Jinak ale žádné velké drama – brzy se jí ujali vzdálení příbuzní.

„Pečovatelka“ byla nakonec obviněna z devíti vražd, prokázat se jí však podařilo pouze tři. I tak měla dostat trest smrti. S poukazem na těžké dětství jí ale Nejvyšší soud udělil pouze doživotní trest bez možnosti propuštění (rozhodl o tom nejtěsnějším poměrem hlasů 7:5).

Dorothea se za mřížemi rozpomněla, že svým chovancům v penzionu také vařila. „Ráda jsem se o ně starala a připravovala jim lahůdky, pro které mě zbožňovali,“ prohlásila v televizním rozhovoru k vydání své kuchařky.

Za nejoblíbenější pokrm svých obětí označila mexické tamales (viz rámeček Lahůdka s příchutí smrti). Měly prý rády i kuřecí polévku, vegetariánské hamburgery a jablečný koláč.

Kuchařka se v USA stala hitem už při prvním vydání v roce 2004, nový zájem o ni vzbudil odchod autorky z tohoto světa. Všechny peníze, které prodej knihy vydělá, by měly teoreticky patřit příbuzným obětí. Na to se ale nějak zapomnělo…

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU