Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Modely na dárkové ovládání: Skvělé dárky pro malé i velké

Dron
Dron
Zdroj: red

Komerční sdělení - Vánoce se blíží mílovými kroky a stejně jako vloni budete muset i letos nažhavit všechny mozkové závity a vybrat pro své nejbližší krásné dárky. Pokud vám došla inspirace, rozhodně nepřestávejte číst, protože v tomto článku jí najdete víc než dost. Sázkou na jistotu jsou modely na ovládání - spolehlivě potěší děti (pozor - nejen kluky, ale i holky!) a vašeho partnera možná ještě více. Ale jak se v rozsáhlém sortimentu vyznat? Připravili jsme pro vás přehled jednotlivých kategorií modelů.

Auta na dálkové ovládání 

Které dítko nesní o autíčku na dálkové ovládání? Ovšem pozor - chcete-li, aby byla radost z dárku dlouhodobá, zaměřte se na kvalitní RC auta na dálkové ovládání. Hračky, na které natrefíte někde na tržnici nebo v supermarketu, obvykle příliš dlouho nevydrží a o výměně náhradních dílů si můžete nechat jen zdát. 

Mnohem zajímavější je sortiment v nabídce specializovaných prodejců. Auta na ovládání se dělí do několika kategorií a cenové rozpětí se pohybuje od několika set korun až po desítky tisíc korun. Ale i když vám rozpočet neumožňuje nákup za tak vysokou částku, nemusíte se bát, že neseženete nic solidního. 

Auto na dálkové ovládání Auto na dálkové ovládání Zdroj: red

Pro představu: Detailně zpracované a licencované Porsche 922 v měřítku 1:24 vás bude stát méně než 600 korun. Auto pohání tři AA baterie, dokáže precizně zatáčet a zrychlovat. 

Za cenu pod 1200 korun seženete „monster truck“ s velkými koly (tzv. Big Foot), který si hravě poradí s menšími překážkami. 

Výše uvedené modely patří do kategorie modelů určených pro ty nejmenší. Pokud vám stav bankovního účtu dovoluje dražší kousky, stoprocentně si vyberete v kategorii aut s elektrickým pohonem. Pohání je elektromotor napájený z baterie a k dostání jsou i modely vhodné do terénu. 

Pro náročnější modeláře jsou určena RC auta se spalovacím motorem. Charakterizuje je vyšší rychlost a větší požitek z jízdy. Zároveň i vyšší cena a určité nároky na údržbu. 

Specialitou jsou modely na vodíkový pohon. Novinka je jasnou volbou pro nadšence do moderních technologií - palivem je plynný vodík získaný elektrolýzou ve vodíkové stanici (je součástí modelu) a ovládání probíhá pomocí smartphonu. Jinými slovy - splněný sen každého geeka. 

Letadla a vrtulníky na dálkové ovládání 

Ovládat model na zemi je legrace, ale co teprve ve vzduchu? RC modely letadel a vrtulníků nabízí ještě větší vzrušení! 

Letadla Letadla Zdroj: red

Co se týče ceny, nejlevnější RC vrtulníky seženete za 1000 až 1500 korun. Jedná se o modely určené začátečníkům, čemuž odpovídá intuitivní ovládání. Podobně je to i s RC letadly. V kategorii modelů pro začátečníky najdete modely, se kterými jsou první momenty s ovladačem v ruce příjemné a bez záludností. 

Drony s kamerou 

Na závěr jsme si nechali sortiment kvadrokoptér neboli dronů, kteří se v posledních letech těší nebývalé popularitě. Na první pohled jsou velmi podobné vrtulníkům, ale mají čtyři rotory. Specifickou kategorii pak tvoří multikoptéry s ještě větším počtem rotorů. 

Drony s kamerou se poměrně snadno ovládají a nemají s nimi problém ani menší děti. Stroje jsou samozřejmě k dostání i bez kamery. 

Rozdíl mezi levnějšími a dražšími drony nespočívá jen v kvalitě provedení, ale také v kapacitě akumulátoru a funkcích. Nicméně spolehněte se na to, že i s jednodušším a cenově dostupnějším modelem zaručeně zabodujete. 

Nechte si poradit od odborníků 

Kromě výše uvedených kategorií se vyrábí také RC modely motorek, tanků, lodí, traktorů a dalších dopravních prostředků a strojů. Chcete-li mít jistotu, že při výběru nešlápnete vedle, obraťte se na specializovaného prodejce, který vám ochotně poradí a doporučí vhodný model s ohledem na vaše požadavky a rozpočet. My jsme se inspirovali nabídkou známého e-shopu www.peckamodel.cz. Provozovatel má i šest kamenných prodejen a ve svém sortimentu se vyzná jako málokdo.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU