Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Mobilní telefony: Mějte přehled o tom, kde je právě vaše dítě. Testovali jsme GPS

Zdroj:

Na trhu jsou již k dispozici aplikace do mobilních telefonů a GPS, které rodičům umožňují sledovat pohyb jejich ratolesti. Názory jsou rozporuplné.

Má, nebo nemá to smysl? Čtyřčlenné rodině jsme dali možnost vyzkoušet si po dobu jednoho týdne kdykoli „zaměřit“ syna Lukáše.

Vždy když se ztratí dítě a přes usilovné pátrání jako by se po něm slehla zem, začnou rodiče zvažovat, zda by nebylo dobré mít za pomoci techniky svého potomka „na očích“.

Takové služby nabízejí mobilní operátoři a různé specializované firmy. Zaznívají ale hlasy, že jde o vážné narušení soukromí a důvěry.

Pět důvodů, proč se lokalizace může hodit

1. KONTROLA DÍTĚTE - Zjistíte, kde v daný okamžik je. Je však třeba zvolit takovou aplikaci či lokalizační službu, která kombinuje GPS a GSM síť.

2. PÁTRÁNÍ - Po lokalizační službě sáhnete v případě, že se dítě včas nevrátilo domů, nezvedá telefon a vy se už bojíte.

3. HLÍDÁNÍ AUTA - Pokud nemáte auto za milion a nechcete platit drahé vyhledávací systémy a služby, stačí vám v něm chytře ukrýt mobil. Záruka není stoprocentní, musíte občas kontrolovat jeho akumulátor, ovšem šance na nalezení ukradeného vozu zvýšíte.

4. NALEZENÍ DOMÁCÍHO MAZLÍČKA – Lokalizační technika je také užitečná třeba v případě zaběhnutí psa.

5. SLEDOVÁNÍ VOZOVÉHO PARKU - Některé firmy můžou díky lokalizátorům sledovat pohyb služebních vozů, zda je zaměstnanci nevyužívají k vyřizování osobních věcí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky