Pondělí

Rybář Jeremy Wade se vydává na lov ryb, které jsou schopny zabíjet. Prožijte spolu s ním dobrodružnou a akční cestu přírodou. V povodí nejdelší řeky světa Amazonky řádí vodní zabijáci, které je možné považovat za nestvůry z hlubin. Čtvrtý díl amerického dokumentu Říční monstra sledujte od sedmé hodiny večerní.

Zvířata často bývají zavřená v klecích, ze kterých není útěku. Někdy si tak připadá i člověk žijící ve stísněných městech. Na sklonku minulého režimu vznikaly snímky, které se tímto tématem zabývaly. Český film Zvířata ve městě sledujte pět minut po osmé hodině večerní.

V království Ebu žije muž, kterému se říká Farmář. Jednoho dne jeho vesnici přepadnou ohavní skřeti Krugové. Syna mu zabijí a ženu unesou. Touha po pomstě a záchraně ženy je obrovská. Americký film Ve jménu krále s Jasonem Stathemem sledujte pět minut před desátou hodinou večerní.

Úterý

Student geologie se nevrátil ze své výzkumné výpravy. Zoufalá pátrání stále neobjevují jeho tělo. Nestal se mladý člověk kořistí smečky vlků? Britský dokument Lovec a oběť vytvořil National Geographic. V sedm hodin večer si ho nenechte ujít.

Trasa Praha - Karlovy Vary trvá autobusem čtyři hodiny. Za tu dobu se dá stihnout mnoho. Obzvlášť pokud stejný dopravní prostředek sdílí lidé různých povah, zájmů a povolání. Českou komedii Florenc 13:30 sledujte pět minut po osmé hodině večerní.

Jan Saudek je úspěšný, osobitý a kontroverzní muž. Ve své talkshow přivítal téměř čtyřicet hudebních hostů. Sestřih těch nejlepších uvidíte v hudebním speciálu. A nakonec zazpívá sám Jan Saudek. Nenechte si to ujít ve 21:35.

Před deseti lety utekla do hor. Před minulostí se nedá ukrýt. Laura je uznávanou horolezkyní a majitelkou penzionu. Někdo však stále usiluje o její život. Závěr francouzského filmu Strach z minulosti sledujte ve 22:35.

Středa

Helenka tráví svůj život na internátu. Společnost jí dělá několik dalších dospívajících dívek. Všechny sní o ideálním muži. Na žádného ovšem v realitě nemohou narazit. Tak si ho nakonec vymyslí. Českou komedii Čekání na Patrika sledujte od půl sedmé večer.

Chystá se významný vědecký kongres o komunikaci se zvířaty. V plánu je také vystoupení moskevského cirkusu. Pečlivě plánovaná akce se brzy změní v jeden velký zmatek. Česko-ruský film Cirkus v cirkuse sledujte pět minut po osmé hodině večerní.

Manon se živí tím, že okrádá bohaté muže v luxusních hotelích. Jednoho dne je poznána a musí co nejrychleji uprchnout. Spolu s partou výletníků se vydává na ostrov, ale tam řádí sériový vrah. Francouzský film Vražedné prázdniny sledujte ve 22:35.

Čtvrtek - Silvestr

Dva konkurenční kameloti spolu neustále soupeří, ale tyto boje nikam nevedou. Proto se rozhodnou na cestě k úspěchu spojit. Jan Voskovec a Jiří Werich ve svém čtvrtém a posledním společném filmu. Českou komedii Svět patří nám si nenechte ujít pět minut po poledni.

Bývalý klaun je nenapravitelný opilec. Spolu se svým kamarádem vychovávají odložené dítě. I přes všechny problémy z něj udělají slušného člověka. Český film Ulice zpívá s Vlastou Buriánem a Jiřím Marvanem sledujte od 13:50.

Všestranný génius naší minulosti na filmovém plátně. Sledujte život fiktivního velikána od jeho narození až po zbytek jeho zajímavého života. Český film Jára Cimrman ležící, spící se Zdeňkem Svěrákem v hlavní roli sledujte v 15:40.

Zapíjení nešťastné lásky ho dostane až do blázince. Tam se potkává se svým strýcem, kterého trápí stejný problém. Zhrzeni láskou se chystají vymyslet plán, který ve skutečnosti vše pouze komplikuje. Český film Nezlobte dědečka s Vlastou Buriánem v hlavní roli sledujte v 17:15.

Poslední živé koncertní vystoupení krále popu Michaela Jacksona! 10. září 2001 vystoupila světová hudební elita na megakoncertu v Madison Square Garden. Exkluzivní záznam sledujte od sedmé hodiny večerní na Barrandově.

Přepracovanému vědci se stále zjevuje tajemná dívka. Vypadá to, že se před jeho očima právě zhmotnila. Dívka si zmateného muže odveze na výlet, kde okamžitě způsobí zmatek. Českou duchařskou komedii Kam čert nemůže sledujte ve 20:45.

Montážník Lojza Král se stal vladařem Tasmánie. Před dvěma lety zachránil život místnímu vladaři a ten ho „odměnil“ ve své poslední vůli. České úřady najednou nevědí, jak s cizím veličenstvem na svém území zacházet. Českou film Král Králů sledujte ve 22:20.

Pátek – Nový rok

Na Nový rok začneme klasickou pohádkou O Šípkové Růžence. Na příběh, kde zcela jistě zvítězí dobro a láska nad zlem a nenávistí se těšte od 18:55. Česká filmová pohádka je z dílny Z. Zelenky a uvidíte v ní Z. Adamovskou, V. Freimanovou či S. Postlerovou.

V hlavním vysílacím čase pak přinese americkou pohádku jako žádnou jinou. Penelope má bohaté a štastné rodiče, může mít vše, na co si vzpomene. Jen ji nesmí nikdo nikdy vidět. Je prokletá starou rodinou kletbou a namísto nosu má prasečí čumáček. Jednoho dne se ale rozhodne více neschovávat a ukáže se světu. Pohádkový příběh začíná ve 20:05 na Barrandově.

Politická satira na televizních obrazovkách je skutečný unikát. Existuje jen jedna osoba, která politikům sebere úsměv z tváře. Zuzana Bubílková je zpátky v plné formě a má nabito ostrými. Sledujte Politickou střelnici tentokrát s výběrem toho nej z uplynulého roku. Začátek je ve 21:55.

Unikátní český dokumentární snímek z roku 2007 „Jan Saudek – V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu“ uvidíte exkluzivně na TV Barrandov. Představí vám výjimečnou osobnost české fotografie v mnoha rolích, jak ho znáte i neznáte. Osobitý pohled na život vždy šokujícího a pobuřujícího Jana Saudka začíná ve 23:05.

Sobota

Sobotní ráno patří dnes nerozlučné dvojici kamarádů. Tentokrát bude Bolek a Lolek na Divokém západě. Setkání s pistolníky, banditi a kovboji vás čeká od 08:15.

Odpoledne bude ve znamení humoru krále komiků. V. Burian se představí jako Muž v povětří. V roli vynálezce, jehož cíl je vymyslet věčně hořící sirku se ocitne od 15:20.

Večer pak bude patřit romantice se S. McLaine a J. Nicholsonem. Vztah matky a dcery byl v pořádku až do doby, kdy se dcera rozhodla žít sama po svém. V tu chvíli se matka nesmířila s jejím odchodem a útěchu hledá u svého přítele, bývalého astronauta. Snímek Cena za něžnost startuje ve 20:05 na Barrandově.

V průběhu večera vezme vaši bránici útokem Christian Clavier ve francouzské komedii Nepostradatelný pomocník. Co se stane, když úspěšný podnikatel a charismatický šéf velké společnosti začne trpět poruchou řeči? Na to naleznete odpověď ve 22:35 na TV Barrandov.

Neděle

Nedělní ráno patří dnes nerozlučné dvojici kamarádů. Tentokrát se na vás chystá Velké putování Bolka a Lolka. Mají 80 dní na objetí celého světa a zažití spousta dobrodružství. Začátek příběhu animovaných kamarádů je v 8:40.

Poledne bude patřit starým mládencům, kteří se dohodli, že nikdo z nich nevstoupí do svazku manželského. Hugo Haas to ale porušil a tak ho čeká nepříjemné vysvětlování. Nebo může svou nastávající vydávat za svou dceru. Komediální film Jedenáct přikázání začíná od 11:45.

Úsměvný český snímek pobaví i odpoledne na Barrandově. Do vojenské služby nastoupí J. Tříska ve své první filmové roli. Přeměnu bláznivého mladíka v opravdového muže sledujte od 16:45 ve filmu Váhavý střelec.

Nedělní pravdivé příběhy začnou nedělní večer na Barrandově i dnes. Zažijeme společně Nebezpečné probuzení. Terry po autohavárii zapomněl, kdo vlastně je a nezná ani nikoho ze své rodiny či okolí. Naopak oni začínají poznávat, že není tím stejným člověkem, jakým býval. Začátek kanadského filmu je ve 20:05.

Nedělní noc bude následující týdny patřit kontroverznímu seriálu Třicet případů majora Zemana. Dnešní epizoda nás zavede opět po stopách agenta Bláhy, který stále zdárně uniká spravedlnosti. Ovšem dnes se tento souboj mezi Zemanem a Bláhou rozřeší nadobro. Epizoda Konec velké šance začíná od 21:45.

Galerii životních příběhů žen, které se věnují „nejstarší profesi lidstva“ vám přináší jedinečný seriál Satisfakce na TV Barrandov. Další životní příběh ženy, která zkouší žít dva oddělené životy, uvidíte dnes od 23:25.

Více informací na www.barrandov.tv