Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Mějte vlastní víno

Zdroj:

Marmeláda připravená z ovoce, které jsme si sami nasbírali na své zahradě, nám určitě chutná víc než výrobek zakoupený v obchodě.

Pocit, že jsme se o rostlinu či strom starali, dopřáli jim to nejlepší a pozorovali, jak vydává své plody, je totiž k nezaplacení. Mnohem víc si takového produktu vážíme a v chuti se mu - alespoň podle nás - žádný nevyrovná.

Stejnou zkušenost určitě zažívají i ti, kteří se rozhodli investovat nemalý obnos do mikropivovarnického zařízení a vyrábět si své pivo. Tzv. homebrewing, tedy domácí výroba piva, se začíná v Česku rozmáhat.

S domácí výrobou vína je to přece jen složitější, protože vinná réva vyžaduje mnohem víc péče. A ne každý má svou vinici a sklípek. Své kouzlo má i návštěva jižní Moravy a možnost degustace oblíbených odrůdových vín na místě.

Nemusíte mít své

Přesto někomu může scházet právě ono zadostiučinění, že má na konečném výsledku svůj podíl, a proto mu chutná dvojnásob.

Jestliže nevlastníte vinohrad, ale chcete ho stříhat, okopávat hlavy, odstraňovat zálistky či sklízet hrozny, můžete si zakoupit celoroční patronát nad konkrétními hlavami vinné révy určité odrůdy v okolí Lampelbergu na Znojemsku, které patří Vinařství Lahofer.

Každý vybraný keř se označí speciální visačkou se jménem patrona a souřadnicemi GPS. Dotyčný pak může na satelitních mapách sledovat, jak mu keř prospívá. Vinařství bude navíc dobrodince pravidelně informovat o tom, jak o jeho svěřence pečuje.

Účastníkům této akce, která dostala název Mějte svoji hlavu, poplyne řada výhod. Kromě výrazných slev na vína a ubytování půjde například o degustaci pro dvě osoby zdarma, dárkovou krabici s vinařskými potřebami a především pozvánky na akce rozložené do celého vinařského roku.

Nakonec si zájemci budou moci přednostně koupit víno z vinice Lampelberg, na jehož pěstování a výrobě se přímo podíleli.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky