Mauricius: Romantická dovolená

Podívejte se na nádherné, romantické fotografie z tohoto ostrovního ráje v Indickém oceánu.

Na začátku byl vulkán

Když se řekne Mauricius, nejspíše vás napadne zatraceně cenná poštovní známka, kterou před časem vystavovali i v Praze. Jenže Mauricius je hlavně ostrov, a krásný. Jenže Mauricius je hlavně ostrov, a krásný. Ostrovní stát Mauricius, jehož součástí je i ostrov Rodrigues a několik menších ostrovů, najdete v Indickém oceánu. Arabským mořeplavcům musel být známý už v desátém století, protože se nachází na starých arabských mapách. Už tehdy byl ostrov Mauricius s 330 km dlouhým pobřežím, kompletně obehnaný korálovými útesy, považovaný za ráj...

Last-minute tip Kafe.cz

Ano, samozřejmě víme, že dovolená na tomhle ostrově je jen pro zámožnější. Ale kdo by se na tu krásu alespoň nepodíval...

13 dní v hotelu Villas Mon Plaisir
Termín: 12. až 24. listopadu 2008
Cena: 35 490 Kč + 5 850 Kč taxy, polopenze

Vítejte v Port Louis

Hlavním městem ostrovního státu je Port Louis. Leží na severozápadním pobřeží, založili ho v roce 1735 Francouzi a má jméno po francouzském králi Ludvíku XV. Státní banka v Port Louis je vrcholem moderny. Nikde jinde nenajdete takové seskupení skla, oceli a betonu. To tržiště v Port Louis je něco jiného. Koupíte tu i obstarožní věci za skvělé ceny.

Hlavním hitem jsou pláže

Krásné písčité pláže střídající se s korálovými útesy, čisté moře a hlavně klid. To jsou devizy, díky kterým se Mauricius rychle stává turistickým rájem. Krásná místa na koupání najdete i na ostrově Rodrigues.

Turistické zajímavosti

Připravili jsme si pro vás dvě. Stometrový vodopád Chamarel je oblíbeným turistickým cílem. I když to tak ale nevypadá, pro romantiku to tu zrovna stvořené není. Zamilované špitání by v ohlušujícím rámusu padající vody nebylo vůbec slyšet. To botanická zahrada v Pamplemousses není určena jen milovníkům nejpodivnějších rostlin. Na své si přijde i laik. Mimochodem, Pamplemousses je nejstarší botanickou zahradou na jižní polokouli.

Momentky ze života obyvatel

Na Mauriciu se místy pere hezky postaru. Musí stačit ledová voda horské říčky, trocha mýdla a oblé kameny. Neděste se, takhle to nefunguje všude, většina obyvatel ostrova pere normálně v pračkách… I sběr čaje je tvrdá a nepříliš dobře placená práce. Pro mnoho místních lidí ale tahle dřina představuje jediný způsob, jak si vydělat na živobytí.

Informace na internetu

Další články

čtenářů si právě čte tento článek