Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lidé s nejzvláštnějšíma očima na světě. Je výjimečnost krásná a proč za ni někteří trpí?

neobvyklá barva očí
neobvyklá barva očí
Zdroj: www.profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (17)

V naší galerii naleznete fotografie lidí, kterým příroda nadělila do vínku neobvyklou barvu očí. Někde jsou kvůli této své genetické odchylce považováni za výjimečné a krásné, jinde se kvůli témuž ocitli na okraji společnosti.

 

Na příklad v Číně a jiných asijských zemích je zelená barva očí (má ji asi 0,5 procenta populace) velmi ceněná. Zelenooký člověk je automaticky považován za krásného, ať vypadá jinak jakkoliv. Naopak u některých afrických kmenů jsou lidem se světlýma očima připisovány nedobré magické schopnosti. Ostatní se jich bojí. Pokud „světloocí“ nejsou zabiti už v dětském věku, jsou donuceni žít mimo vesnici, nebo se z nich naopak stávají vážení šamani.

Fialová barva duhovky je velmi ojedinělá a vyskytuje se pouze u bílé rasy. Ve středověku byly fialové oči považovány za znamení ďábla. Pokud máte modré či zelené oči v kombinaci s rezavými vlasy, jste nositeli genu, kteý jste zdědili po keltských předcích. Více podrobností a další zajímavé informace se dozvíte v naší galerii.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Láska napodruhé

Láska napodruhé - 1. kapitola

Když se Ali s Lukem kdysi rozcházela, byla by přísahala, že je to definitivní konec jejich lásky. Ale teď to vypadá, že má pro ně osud další šanci.

Akční letáky