Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Letní kulturní tipy od 19. 7. do 25. 7.

Letní kulturní tipy od 19. 7. do 25. 7.
Letní kulturní tipy od 19. 7. do 25. 7.
Zdroj: Thinstock a pořadatelé akcí

Druhá polovička července s sebou přináší spoustu zajímavých tipů. Například divadelní představení přímo v ulicích, pohodovou desku londýnské debutantky či knihu, která vás inspiruje k zamyšlení.

Diskutujte: Jak vypadá vaše léto, co se týče kulturních zážitků? Máte pro ostatní nějaký zajímavý tip?

Hudba

Lianne La Havas – Is Your Love Big Enough? (Supraphon/Warner)

Svěží závan z londýnské scény! Dvaadvacetiletá Londýňanka Lianne La Havas, v loni v listopadu nominovaná na BBC Sound of 2012, nyní přichází se svým debutem Is Your Love Big Enough?, na kterém svůj sametový hlas a la Andreya Triana protkává dvanácti písněmi oscilujícími mezi soulem a indie folkem. Tahle příjemná deska by vám v letní diskografii rozhodně chybět neměla.

Zkoukněte titulní videoklip Is Your Love Big Enough

Zdroj: Thinstock a pořadatelé akcí Alejandro G. Roemmers – Návrat mladého prince, 160 str., 219,-, nakl. Garamond

„Tato kniha nám připomíná všechno, na co bychom neměli zapomínat: lásku, bratrství, vzdělání, rodinu, hodnoty, které jsou základem civilizovaného lidského společenství," říká o Návratu mladého prince Bruno d'Agay, potomek Antoina de Saint-Exupéryho. Příběh náctiletého mladíka začíná v pusté krajině argentinské Patagonie, kde ho objeví muž, kterého by ani ve snu nenapadlo, že se jedná o postavu ze slavné knihy Exupéryho. Při cestě automobilem se od něj dozvídá, co ho přivedlo zpátky na Zem, a sám mladík ho svými nevinnými a prostými otázkami nutí k zamyšlení o lidských hodnotách, pochopení a o tom, jak je těžké si při dospívání zachovat dětskou nevinnost.

Kino

Do Říma s láskou – premiéra 19.7.

V nejnovějším snímku situuje populární americký režisér Woody Allen čtyři příběhy do slunné Itálie. Postarší manželský pár přijíždí do Říma, aby poznal budoucího chotě své dcery. Další příběh vypráví o prostitutce, která dokáže svému klientovi splnit jakékoliv přání, a promění ho tak v opravdového muže. Ve třetí povídce si italský dav splete obyčejného muže s filmovou hvězdou a v posledním příběhu zamíchá život mladé dvojici dvě nečekané návštěvy. Po loňském úspěšném filmu Půlnoc v Paříži neurotický Allen opět láká na snímek, ve kterém perlí úchvatně svůdná Penélope Cruz, Alec Baldwin či Greta Gerwig.

Podívejte se na trailer k filmu Do Říma s láskou:

Přečtěte si ještě další tipy na výstavy, koncerty a novinky v kině i divadle

 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky