Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lednice: Kousek ráje v Jihomoravském kraji

Zdroj:

Kdo má rád slunce a teplo, proto toho je jižní Morava jako stvořené. Od vinohradů a vodních nádrží si ale můžete odskočit i na Vysočinu.

Zvlášť jižní část tohoto kraje je „zemí zaslíbenou“ požitkářům epikurejského typu. Kde jinde se u nás můžete tak dokonale vycachtat v teplé vodě přehrad, vychutnat si skvělou domácí kuchyni a večer v chladném sklípku usilovně degustovat lahodné moky?

Na milovníky krásy tu navíc čekají evropsky proslulé klenoty: zvláště Lednicko-valtický areál, jehož kvality potvrzuje ochrana UNESCO, ale třeba i znojemská rotunda a zámek ve Vranově nad Dyjí.

„Horskou“ túru můžete absolvovat na Pálavě, která působí jako kus Toskánska přenesený do střední Evropy. Prach a pot pak smyjete v Mušovských jezerech na jejím úpatí.

Své zvláštní kouzlo ovšem mají i další části Jihomoravského kraje - nemůžeme nezmínit alespoň Santiniho kostel na Zelené hoře a centrum města Třebíč, které jsou také na prestižním seznamu UNESCO.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Solíte? Pozor na vysoký tlak!

Šedá eminence mnoha těžkých nemocí je hypertenze. Je v pozadí, a možná proto hodnoty tlaku příliš nevnímáme. „Naměřili mi vysoký tlak,“ svěřujeme se…

Akční letáky