Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lázně v Laa: Wellness Tip na víkend

Zdroj: www.therme-laa.at

Máte ráda lenošení v teplé vodě, anebo jízdu na tobogánu? Pak se i s rodinou vypravte do termálních lázní v městečku Laa a. d. Thaya, které leží hned u rakouských hranic.

Za necelou hodinu cesty z Brna se ocitnete v rakouském příhraničním městečku Laa an der Thaya. Malé náměstí, pár obchůdků a menší supermarkety na jeho okraji – to je na první pohled vše, co zde uvidíte. A tak možná budete překvapena, že se zde nachází také velké termální lázně, které jsou stále oblíbenějším cílem Čechů.

  Zdroj: www.therme-laa.at

Češi tvoří třetinu návštěvníků

Lázně jsou v provozu teprve sedmým rokem. Otevření se dočkaly v roce 2002 a od té doby lákají stále více návštěvníků. V loňském roce se v nich vystřídalo více než 388 000 hostů, z toho 116 000 z České republiky. Není proto divu, že jsou zde Rakušané k Čechům vstřícní. V češtině mají nejen internetové stránky komplexu, ale rodným jazykem se domluvíte i s mnoha členy personálu.

 

Zdroj: www.therme-laa.at

Zábava pro celou rodinu

Celý komplex je vybaven tak, aby se v něm vyřádila celá rodina. Pokud si chcete pouze užívat teplé vody a odpočívat, pak je tu pro vás vnitřní krytý bazén s teplotou vody 340C, který je propojený s venkovním, jenž nabízí různé vířivky, vodopády a světelné paprsky.
Venku najdete také bazén se slanou vodou. V něm je teplota ještě o dva stupně vyšší, a tak si budete připadat jako na Tichomořském ostrově. Navíc je v něm instalována podvodní hudba.

Tip Kafe.cz: Co si vzít s sebou?

Chystáte se do lázní a nevíte, co si vzít s sebou? Pak určitě nezapomeňte na plavky, ručník a osušku. Oceníte také župan a pantofle. Pokud něco necháte doma, nelze si to v termálních lázních vypůjčit. Máte však možnost si věci zakoupit v místním obchodě.

  Zdroj: www.therme-laa.at

Něco pro otužilce

Pro milovníky studenější vody a otužilce je zde i třetí venkovní bazén. Jeho teplota dosahuje 200C a abyste se do něj dostala, musíte vyběhnout ven, což je zvlášť v zimě úkol hodný otužilců.

Tobogán pro silné žaludky

Aby se v areálu dostatečně vyřádily i děti, nechybí zde tobogán Fantasia. A nejde o žádnou hračku pro slabé povahy – jeho délka je totiž 90 metrů. Pro ty úplně nejmenší zde najdete přebalovací pulty a erární kočárky, stejně jako menší bazén s vodou po lýtka a skluzavkami.

  Zdroj: www.therme-laa.at

Tip Kafe.cz

Velikonoční pobyt

Součástí areálu je i hotel, který nabízí pro páry i celé rodiny řadu zvýhodněných pobytů. Pokud tedy nebydlíte v blízkosti rakouských hranic, můžete využít jeho služeb a udělat si pěkný rodinný výlet. Například před Velikonocemi (od 4. do 14. dubna) můžete využít nabídky ubytování za 99 EUR na noc, která platí pro rodiče a dítě do 14 let. V ceně jsou i další služby pro děti: polopenze, vstup do lázní a animační program.

Platíte při odchodu

Aby návštěvníkům vyšli Rakušané co nejvíc vstříc, je samozřejmostí také velké parkoviště před areálem (450 míst), a to samozřejmě zdarma. Jakmile vstoupíte dovnitř, dostanete na ruku čip, na který se vám započítá nejen vstup, ale i veškerá útrata navíc – například občerstvení u bazénu, nebo zchlazení v ledovém iglú apod. Zároveň slouží jako klíč k vaší skříňce. Platit budete až při odchodu, a tak si na čip dávejte dobrý pozor – ztráta by vás totiž přišla na 51 EUR!

  Zdroj: www.therme-laa.at

Saunaři jdou na Adama

Na své si zde přijdou i milovníci saunování – se svými 1 500 m2 je zdejší saunový svět jedním z nejexkluzivnějších v Rakousku. Vyzkoušet můžete například aromatickou, finskou, nebo hradní saunu, stejně jako solné, nebo královské parní lázně. Ale pozor, saunový svět není nic pro stydlivé povahy. Vstup do areálu je totiž smíšený a samozřejmě tak, jak vás Bůh stvořil…

Kafe.cz zjistilo:

  • Termální lázně v Laa jsou otevřeny celoročně, a to od 9.00 do 22.00 hod. Poslední vstup je možný ve 20 hod. Cena za 3 hodinový pobyt pro dospělého se pohybuje od 11 do 15 EUR. Záleží na tom, jaký typ skříňky či kabiny si vyberete (nejlevnější je společná). Děti platí 7,5 až 8,5 EUR, do tří let mají vstup zdarma.
  • Návštěva saunového světa je povolena pouze dospělým a mládeži od 14 let a připlatíte si za ni 6,5 EUR. Navštívit jej můžete denně od 9 do 21.40 hod. Čtyřikrát za den (v 11.30, 14.00, 17.00 a 19.30 hod.) vás čekají speciální procedury, například pomazání léčivým bahnem.

Informace na internetu:

www.therme-laa.at – na těchto stránkách si můžete rezervovat ubytování i vstup do lázní. Též si lze ověřit, zda je volná kapacita, abyste náhodou nejeli zbytečně.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Dokážete být věrná?

Visíte na své drahé polovičce, nebo prosazujete volný vztah, kde si každý dělá, co chce? Udělejte si náš test!

Akční letáky