Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kühtai: Záruka sněhu v Tyrolsku

Zdroj:

První „turista“, který se stal v Kühtai štamgastem, byl koncem 15. století císař Maxmilián I. Od vládnutí tu odpočíval při lovu daňků. V posledních letech se sem však mnohem víc jezdí v zimě. První lyžařský vlek tu byl postaven už před více než 50 lety.

Přestože Kühtai (jméno zřejmě pochází ze slova Kuhalm, kravská pastvina) sdílí největší přesnost francouzských lyžařských středisek: z každého hotelu rovnou na sjezdovku.

Masová turistika se všemi jejími nešvary mu rozhodně nehrozí. Nejvýše položená rakouská lyžařská vesnička (2 020 m n. m.) si zachovává mírně nostalgický šarm c. a k. monarchie.

Však také nejstarší místní hotel, původně lovecký zámeček, vlastní a osobně řídí potomek Habsburků, hrabě Christian Stolberg. Na šlechtické manýry si ovšem vysoký 53letý muž nepotrpí, rodiče ho vychovali jako selského synka.

Tradice nade vše

Ráno v 6 hodin ho proto můžete vidět na sněhové fréze odhrnovat sníh kolem 800 let starých zdí hotelu a večer s vámi posedí u večeře či nad sklenkou vína u bytelného dřevěného stolu s výhledem na téměř třítisícové vrcholky Hohe Mut, Gaisskogel a Hochalter.

Kühtai ve faktech

  • Počet lůžek v zimě: 1 600
  • Kapacita lanovek: 17 200 osob za hodinu
  • Sjezdovky: 37 km (50 % středně náročných)
  • Skipas na 6 dní pro dospělého v hlavní sezoně: 153 eur
  • Více na www.schneegarantie.at

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky