Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kostarika: Zážitek nejen pro dobrodruhy

Zdroj: www.costarica.com; www.profimedia.cz

Zaleťte si na Kostariku. Čeká vás nádherný svět fauny a flóry, o kterém jste možná neměli dosud ani ponětí.

Zatímco někteří lidé se o dovolené rádi vyhřívají na pláži a maximálně podniknou krátký výlet lodí, jiní upřednostňují vzrušující zážitky i za cenu dlouhé cesty a nižšího komfortu. Pokud patříte ke druhé skupině, která odpočívá aktivnějším způsobem a navíc jste v dětství rádi četli dobrodružné knížky, určitě vás zaujme Kostarika. O to více, že dnes už je cesta do této země finančně dostupná.

Vzhůru na »Bohaté pobřeží!«

Slova Costa Rica se ze španělštiny, která je zde úředním jazykem, překládají jako »Bohaté pobřeží«. A skutečně – tato perla Střední Ameriky je místem tropických pralesů plných rostlin a zvířat, o kterých jste ani neslyšeli, činných sopek a v neposlední řadě i krásných pláží. Více než třetina země je stále pokryta lesy (roste zde na 1 500 druhů stromů včetně ebenových, mahagonových a cedrových) a dlouhé pobřeží nabízí vynikající podmínky pro windsurfing, nebo lenošení. Právě v těchto měsících zde probíhá období sucha, které je pro návštěvu Kostariky ideální.

Arenal Volcano, 1633 metrů vysoká sopka ležící ve stejnojmenném národním parku asi 90 km severozápadně od hlavního města San José, je od mohutné erupce v roce 1968 neobyčejně činná. Valící se rudá láva tu není ani dnes ničím neobvyklým.

Zdroj: www.costarica.com; www.profimedia.cz

Kostariku rozděluje na dvě části horské pásmo vulkanického původu, které se táhne přes celou zemi od Nikaraguy až k Panamě.

Zdroj: www.costarica.com; www.profimedia.cz

Na zdejším pobřeží můžete stále ještě potkat obrovské mořské želvy, které zde hnízdí. Jejich druh se ale pomalu stává ohroženým.

Zdroj: www.costarica.com; www.profimedia.cz

Pro turisty – milovníky přírody – je velkým lákadlem místní fauna. Na Kostarice žije na 850 druhů ptáků, od miniaturních kolibříků přes krásné a vzácné papoušky Ara až po komicky vyhlížející tukany.

Zdroj: www.costarica.com; www.profimedia.cz

Na tento ohrožený druh rosničky Agalychnis annae, které umožňuje její zabarvení perfektní splynutí s okolím, už jen tak někde nenarazíte – znečištěné vody v okolí velkých měst jsou pomalou příčinou záhuby tohoto druhu.

Zdroj: www.costarica.com; www.profimedia.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


S dětmi rovnou do Afriky!

Autobus projíždí zelenou plání. Občas musí přibrzdit a počkat, až se tlupa buvolů s zdvihne ze silnice a přestane bránit v cestě. Pak kolem proběhne…

Akční letáky