ROMANTICKÉ DRAMA S PRVKY KOMEDIE

Ocelové magnolie, TV Nova, 14. 12. 2011, 9:05

Pokud už ráno nespěcháte do práce a nebo jste na mateřské dovolené a práci tak máte doma, pak uložte děti a sebe ještě na chvíli do postele a pusťte si dojemně veselé melodrama, které vypráví příběh šesti žen z malého jižanského města. Nezaslouženě je film zařazen do ranního vysílání, patří totiž mezi opravdu povedené a silné komedie, u kterých si možná i popláčete. Podstatou je nejen hlavní zápletka, a to, že si žena se silným diabetem i přes zákaz pořídí dítě, ale také vzájemné vztahy a vykreslení povah jižanských žen s nadhledem a humorem. Film je navíc plný hereckých hvězd, uvidíte třeba Julii Roberts, Dolly Parton, Shirley MacLaine nebo Daryl Hannah.

ROMANTICKÁ KOMEDIE

Nesvatbovi, TV Nova, 17. 12. 2011, 20:00

Jste-li příznivkyní amerických romantických komedií, pak vás Nesvatbovi rozhodně osloví a každopádně pobaví i vaše partnery. Což u filmů tohoto druhu není vždycky zvykem. Navíc uvidíte v hlavních rolích neodolatelné herce – Owena Wilsona a Vince Vaughna. Komedie má velmi rozjetý začátek a energii si drží až do samotného konce. Nebývale vtipně jsou napsané i dialogy. Jestli si chcete užít sobotní večer doma u televize, pak si rozhodně pusťte komedii o dvou kamarádech, svatebním veselí a nečekaných nástrahách v náručí krásných dívek.

Kafe.cz zjistilo:

  • při natáčení byla poblíž skutečná svatební organizátorka, aby svatby ve filmu vypadaly věrohodně
  • časopis Premiere zařadil tento film v roce 2006 mezi 50 nejlepších komedií všech dob
  • většina vtipných poznámek nebo scének nebyla ve scénáři, vznikla improvizací hlavních herců

KOMEDIE S ARNOLDEM

Junior, TV Prima, 17. 12. 2011, 13:50

Arnold Schwarzenegger byl hrdinou akčních filmů, zazářil ale také v několika komediích, které byly divácky úspěšné, kritika si je už tolik neužívala. Mezi ně namátkou patří Policajt ze školky, Dvojčata a také Junior. Ačkoli se mnoha lidem komedie nelíbila, v Americe měla úspěch a já se na ni také ráda podívám. Komedie o vývoji nového léku, který by měl omezit nepřijetí embrya ženským tělem, a o jeho zkoušení na muži vás může před vánočními svátky krásně odreagovat. Prý dokonce Arnold strávil nějaký čas před natáčením v čekárnách gynekologů, aby zjistil, jak se chovají těhotné ženy. A už to se cení, ne?

KOMEDIE O LÁSCE

Kate a Leopold, TV Prima, 17. 12. 2011, 22:35

Cestování časem je oblíbené téma mnoha filmových tvůrců. Stejně tak láska mezi lidmi z úplně odlišných světů. V této romantice se do krásné, ale velmi pragmatické Meg Ryan zamiluje vévoda Leopold z roku 1876 v podání Hugha Jackmana. Co myslíte, že je žena schopna obětovat pro pravou lásku. Práci, peníze, domov nebo dokonce svůj vlastní svět? Na to se podívejte už v sobotu večer. Téma je již mnohokrát zpracované, ale přesto jde o lehkou, vtipnou a něžnou komedii. A navíc to mezi oběma hrdiny od samého začátku dokonale jiskří.

ČESKÁ KOMEDIE

Svatba na bitevním poli aneb Hodiny před slávou, TV Nova, 18. 12. 2011, 20:00

Málokdy se česká komedie nepovede, Svatba na bitevním poli je bohužel výjimkou. Nepatří mezi příliš oblíbené mezi diváky. Ale přesto se na ni dá dívat a raději si udělejte obrázek sami o tom, zda nebyla kritika až příliš přísná. Jde o úsměvnou komedii o chlapech, kteří mají hlavu v oblacích, o lásce a jedné svatbě, která nečekaně skončila jako bitva u Waterloo. Malá vesnička na Moravě Zvěstov nežije jen vínem, ale také vzpomínkou na bitvu, kterou v jejich sousedství svedl před dvěma sty léty sám Napoleon.