Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

KINOTIP: Vyrazte si do kina na Marilyn Monroe

KINOTIP: Vyrazte si do kina na Marilyn Monroe
KINOTIP: Vyrazte si do kina na Marilyn Monroe
Zdroj: oficiální zdroje k filmu

Tři nejznámější filmy s božskou Marilyn budete mít začátkem června možnost shlédnout v menších českých kinech. Těšit se můžete na Někdo to rád horké, Páni mají radši blondýnky nebo na film Slaměný vdovec.

Dejte na chvíli košem multikinům i hollywoodským trhákům ve 3D a vyrazte si to biáku v retro stylu. Okusíte kouzlo 50. let i sex appel sladké Marilyn Monroe, kterému neodolal ani americký prezident.  

Někdo to rád horké

Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle neodolatelných výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroeové vás v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka.

Dva muzikanti, kteří se na útěku před bandou gangsterů převléknou za ženy a "ukryjí" se v dívčím orchestru Sladké Zuzi odjíždějícím na turné na Floridu. Seznámí se zpěvačkou Pusinkou Kovalczykovou, do níž se Joe zamiluje, ale sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefinu se zajímá mladičký hotelový poslíček Bellhop, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Felding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn, omylů a vtipných dialogů s břitkými narážkami, často řádně dvojsmyslnými.

Můžete vidět v těchto kinech

Kaplice - Kino - 8. 6. od 20:00

Český Krumlov - Kino Luna Český Krumlov - 9. 6. od 20:00
Veselí nad Moravou - Morava - 9. 6. od 20:00
Praha - Modřanský biograf - 10. 6. od 9:30, 17:30, 20:00
Praha - Aero - 10. 6. od 20:30
Teplice - Kino Květen - 11. 6. od 15:00
Kopřivnice - Kulturní dům - 11. 6. od 20:00
Karlovy Vary - Kino Drahomíra - 12. 6. od 15, 17 a 19:30
Ostrava - Kino Luna - 12. 6. od 17:30

Páni mají radši blondýnky

Marilyn Monroeová vytvořila v nestárnoucí komedii Howarda Hawkse z roku 1953 prototyp okouzlující sexuální bohyně s plavou hřívou, která si omotává srdce všech okolních mužů. Role rozkošné naivní blondýnky Lorelei jí byla šita přímo na míru a film měl obrovský úspěch. Monroeová si jím vysloužila přezdívku "dumb blonde" - hloupá blondýnka, která ji v podobě dalších filmů provázela téméř celý život.

Příběh vypráví o dvou kabaretních umělkyních Lorelei Leeové a Dorothy Shawové. Bohatstvím opojená Lorelei se chce vdát za movitého muže, "aby měla čas na lásku". Moudrá a v lásce skeptická Dorothy v podání vynikající "tmavovlásky" Jane Russellové naopak ochraňuje svou přítelkyni před nepříjemnými důsledky její nezodpovědné teorie. Obě dívky ke konci naleznou toho pravého: Dorothy chytrého, ale milujícího Malonea a Lorelei bohatého Esmonda. Není však úplně jisté, zda ho skutečně miluje, nebo zda má raději jeho majetek. 

Můžete vidět v těchto kinech
Praha - Bio Oko - 9. 6. od 20:30 a 11.6. od 10:00
Nymburk - Městské kino Sokol - 11. 6. od 19:00
Nový Bor - Městské kino Nový Bor - 11. 6. od 20:00
Praha - Aero - 12. 6. od 10:00
Chomutov - Kino Svět - 12. 6. od 19:00
Karlovy Vary - Kino Drahomíra - 13. 6. od 17:00 a 14. 6. od 17:00
Boskovice - Panorama - 13. 6. od 19:30
Teplice - Kino Květen - 18. 6. od 15:00

Slaměný vdovec

Na scénu opět přichází Marilyn Monroe ve své nezapomenutelné roli naivní a prosté dívenky, jejíž vlající sukně nad pouličním větrákem v jedné ze slavných scén tohoto filmu probouzela fantazii mužského publika mnoha generací.

Richard Sherman je typickým manhattanským manželem, který pravidelně v červenci vyprovodí ženu Helenu a synka Rickyho na nádraží, aby si užívali venkovských radovánek. Poté se chce ve vší počestnosti zaměřit na práci v nakladatelství, protože v bytě je konečně klid. Může se věnovat například korektuře nové knihy "Člověk a podvědomí", která se sice zdá nezáživná, ale její třetí "Potlačovaná vášeň u muže středního věku, její kořeny a důsledky" je svým způsobem inspirativní. I ten nejvěrnější otec od rodiny však může podlehnout pokušení, když se o patro výš nečekaně nastěhuje blonďaté sexy stvoření, roztomile naivní a nedotčené, zato s křivkami hollywoodské hvězdy.

Můžete vidět v těchto kinech
České Budějovice - Kino Kotva - 11. 6. od 17:30
Karlovy Vary - Kino Drahomíra - 15. 6 a 16. 6. od 17:00
Praha - Bio Oko - 12. 6. od 18:00

 V kinech teď také uvidíte: Velká svatba - komedie plná hvězd nebo Velký Gatsby - filmový trhák podle známé knižní předlohy

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky