Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

KINOTIP: Terapie láskou

KINOTIP: Terapie láskou
KINOTIP: Terapie láskou
Zdroj:
Prohlédněte si všechny fotografie (7)

28. února se můžete těšit na premiéru tohoto excelentního filmu, který se pyšní 4 nominacemi na Zlaté Glóby a dokonce 8 nominacemi na Oscary včetně nominace za nejlepší film, režii, scénář i herecký výkon. Přečtěte si více a podívejte se na ukázku.

Učitel dějepisu Pat Solatano (Bradley Cooper) prošel psychickou krizí, během níž přišel o všechno – ztratil dům, práci, manželku i svůj dosavadní život. Jediné, co získal, bylo osm měsíců strávených v psychiatrické léčebně. Po jejich skončení mu soud dovolí vrátit se domů. A tady teprve začíná příběh Terapie láskou.

KINOTIP: Terapie láskou 

Pat se vrací ke svým rodičům (Jacki Weaver a Robert De Niro), kteří se mu ze všech sil snaží pomoci postavit se na vlastní nohy. Sám Pat je odhodlaný zásadně změnit svůj život, což pro něj znamená přemoci nezvladatelné návaly vzteku, myslet pozitivně a především znovu najít cestu ke své manželce Nikki (Brea Bee), protože je přesvědčený, že i přes velmi dramatické okolnosti jejich rozchodu to musí spolu dát opět dohromady. Jednoho dne ovšem Pat na večeři u přátel potká Tiffany (Jennifer Lawrence), nevyzpytatelnou a záhadnou dívku v depresi, s kupou vlastních problémů. Od této chvíle se mu život začne komplikovat ještě více. Tiffany nabídne Patovi dohodu: pomůže mu sblížit se znovu s manželkou a on ji na oplátku pomůže s něčím pro ni velice důležitým – shání totiž partnera do taneční soutěže. Ani jeden z nich netuší, že se díky tomuto spojenectví mezi nimi vytváří nečekané pouto a oba zjišťují, že je společně trávený čas naplňuje neskonalým štěstím.

Režie: David O. Russell
Předloha: Matthew Quick (kniha)
Scénář: David O. Russell
Hudba: Danny Elfman

Hrají: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Robert De Niro, Jacki Weaver, Chris Tucker, Julia Stiles, Anupam Kher, Matthew James Gulbranson, Shea Whigham, Dash Mihok, John Ortiz, Paul Herman

Podívejte se na ukázku k filmu

V kině nyní uvidíte také: Babovřesky aneb z dopisu venkovské drbny nebo Nadějné vyhlídky 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky