Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

KINOTIP: Gravitace - Hvězdy na oběžné dráze

KINOTIP: Gravitace
KINOTIP: Gravitace
Zdroj: oficiální zdroje k filmu
Prohlédněte si všechny fotografie (9)

Na své si u tohoto velkofilmu přijdou hlavně milovníci sci-fi a nejmodernějších filmových efektů. Pokud tedy chcete potěšit partnera, oželte protentokrát romantické komedie a vyrazte spolu na Gravity. Film měl přemiéru 3. října a my pro vás máme ukázku i další informace.

Sandra Bullock ve filmu hraje doktorku Ryan Stone, která se vydává na svoji první misi. George Clooney ztvárnil vesmírného veterána Matta Kowalskyho, jenž velí svému poslednímu letu před odchodem do důchodu. Jenže během zdánlivě rutinní výpravy do kosmu dojde ke katastrofě. Loď je zničená a Stone a Kowalsky zůstanou ve vesmíru sami, odkázáni jeden na druhého a směřujíc dál do temného vesmíru. Hluboké ticho dává oběma jasně najevo, že ztratili jakékoli spojení se Zemí... a tím i jakoukoli šanci na záchranu. Strach se pomalu mění v paniku, zejména když si oba uvědomí, jak málo kyslíku jim zbývá. Přitom paradoxně jediný možný způsob návratu je pokračování v cestě do hlubokého vesmíru.

Důvody, proč na film do kina vyrazit:

  • Skvělá kamera, dokonalé audio vizuální efekty, podmanivá hudba. 
  • Důkaz, že dobré sci-fi ještě není mrtvé.
  • Uvidíte herecké hvězdy přímo na oběžné dráze.

Kritika říká:

Film získal v hodnocení něco nad 90 %, což je velmi pěkné číslo. Podle kritiků je sice děj poněkud slabší, ale vše doženou efekty.

Režie: Alfonso Cuarón
Scénář: Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón
Kamera: Emmanuel Lubezki
Hudba: Steven Price
Hrají: Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris

Podívejte se na ukázku k filmu

V kinech teď také uvidíte:  Donšajni - film oscarového režiséra Jiřího Menzla nebo KINOTIP: Diana - Poslední dva roky života princezny

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky