Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Keňa: Zimní pohádka

Zdroj:

Jižní Afrika si nedávno zažila své „hvězdné hodiny“ díky fotbalovému šampionátu, teď se turisté znovu vracejí do krásné Keni. Tato země má výjimečné přírodní kouzlo, které je ale také do značné míry podepřeno tradicí britské koloniální solidnosti a spořádanosti.

Atraktivita a na africké poměry dobře fungující doprava, hotely, zdravotnictví i bezpečnost: co může turista chtít víc?

V měsících, kdy mnohé Evropany sužuje chlad a otravuje sníh, Keňa nabízí ideální kombinaci vlahé vody Indického oceánu a osvěžujících „jarních“ teplot náhorních planin se safari. Návštěvníkům se proto doporučuje pobýt jeden týden u moře a druhý na toulkách po báječné říši divokých zvířat.

V prvním týdnu lze vychutnávat opalování, šnorchlování na korálových útesech, památky koloniálního města Mombasa a návštěvu krokodýlích farem či třeba slavných řezbářských dílen (určitě si odtud odvezete spoustu krásných dřevořezeb: aerolinky jsou zvyklé, že turisté odlétají s velmi těžkými kufry).

Nezapomeňte také na keňskou kuchyni, která má své pozoruhodné zvláštnosti!

Ve druhém týdnu pak vyrazte na safari – třeba do národního parku Amboselli či Masai Mara. Čekají vás tu obrovská stáda buvolů, sloni, žirafy, zebry, gepardi, antilopy a dokonce i nosorožci. V programech bývá také návštěva některé z vesnic domorodých Masajů.

Trocha ze zeměpisu

  • Název: Republika Keňa
  • Počet obyvatel: 39 milionů
  • Hlavní město: Nairobi
  • Oficiální jazyk: svahilština; běžně se ale domluvíte i anglicky
  • Nejvyšší hora: Mount Kenya (5 199 m n. m.)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky