Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam za letní kulturou od 12. 7. do 18. 7.

Titulek: Kam za letní kulturou od 12.7. do 18.7.
Titulek: Kam za letní kulturou od 12.7. do 18.7.
Zdroj: Thinstock a pořadatelé akcí

Vzhledem k tomu, že počasí přestalo být na koupání (snad dočasně), nastala ta nejlepší příležitost vyrazit za letní kulturou. Máme pro vás aktuální tipy, kam zajít do divadla, do kina, na výstavu nebo kterou knížku vzít do ruky a pobavit se.

Diskutujte: Jak vypadá vaše léto, co se týče kulturních zážitků? Máte pro ostatní nějaký zajímavý tip?

Literatura

Candace Bushnellová - 4 blondýnky, 304 str., 224,- Kč, nakl. BBart

Jsou bohatí a úspěšní muži, slavné a krásné ženy šťastnější než my, obyčejní smrtelníci? Na to odpovídá nové dílko Candace Bushnellové. Kniha 4 blondýnky, jak název prozrazuje, nám přibližuje příběhy čtyř žen, které patří do newyorské smetánky. Prolézají snobské bary a exkluzivní večírky. Všechny jsou krásné, půvabné, bohaté, blonďaté a daří se jim, na co jen sáhnou. Ovšem zaručuje jim to cestu k osobnímu štěstí?

 

Netradiční cirkus

ChapiteauX - projekt pořádaný souborem Cirk La Putyka.

Tento prostor nabízí všem návštěvníkům nevšední podívanou jak v rámci žánru nového cirkusu, dětských představení, workshopů, tak i koncertů v netradičním prostředí.

V průběhu následujících tří týdnů budou mít diváci možnost zhlédnout POSLEDNÍCH PĚT představení kultovní LA PUTYKY v roce 2012, a to od 25. do 29. července. V neděli 15. 7. na Letné rovněž vystoupí - již podruhé - Dan Bárta, tentokrát se svou Illustratosphere, pátek 20. 7. bude patřit již legendární divadelní společnosti Vosto5, která tentokrát přiveze svůj Teatromat. Bližší informace najdete na webových stránkách www.chapiteau-x.cz nebo www.laputyka.cz.

 

Ezoterika

Nevšední letní výstava „Karty osudu“

Vše o historii vykládacích karet se dozvíte na výstavě ve Vlastivědném muzeu v Jesenici u Rakovníka nedaleko Prahy. Dosud nejrozsáhlejší výstava tohoto druhu u nás tu bude otevřena od pátku 13. července do 23. září.

K největším raritám patří určitě ručně malované originály vykládacích karet od Emy Destinnové, které budou v Jesenici vystaveny úplně poprvé, ale i další zajímavosti.

Fotogenicky pojatá vernisáž proběhne ve čtvrtek 12. července v 17 hodin ve Vlastivědném muzeu v Jesenici za přítomnosti P. Bílého, členů Clubu sběratelů hracích karet, zástupců Městského muzea TGM v Rakovníku a s kartami tu zakouzlí i kouzelník… www.muzeumtgm.cz.

 

Přečtěte si ještě další tipy na výstavy, koncerty a novinky v kině i divadle

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Dejte si číši pražského vína

Naše hlavní město se stává se svými vinicemi a vlastní produkcí vína raritou. Jednou z nejstarších je vinice sv. Kláry v areálu Botanické zahrady v…

Akční letáky