Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam v srpnu za kulturou: tipy od 23. 8. do 29. 8.

Kam v srpnu za kulturou: tipy od 23. 8. do 29. 8.
Kam v srpnu za kulturou: tipy od 23. 8. do 29. 8.
Zdroj: Thinstock

Závěr léta žije kulturou. Vyberte si některý z našich tipů a zpříjemněte si poslední srpnový týden kulturním zážitkem.

Mohlo by vás také zajímat: Tipy, kam zajít na výstavu či jaké cédéčko stojí za poslechnutí

Kino

Svatá čtveřice – premiéra 23. 8.

Samotný podtitul filmu „Tohle si od Viewegha nepřečtete. To musíte vidět“, mluví za vše. A je pravda, že k filmu Svatá čtveřice režiséra Jana Hřebejka sepsal spisovatel Michal Viewegh původní scénář, který si nikde v knize nedohledáte oproti jeho zfilmovaným románům. Výsledkem je lechtivý příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželských povinností po svém. Společně odjedou na ostrov Salt Cay v Karibiku, který svou romantikou nijak neoplývá – chybí silnice a stromy a počet tamních oslů s přehledem konkuruje počtu obyvatel na celém ostrově. „Jsou tam jen dva bary, které vypadají spíše jako chatrče. A jediný trochu větší hotel zdevastoval hurikán. I ten jsme pak při natáčení vzali do hry,“ prozrazuje režisér Hřebejk. Jak se nakonec tato nemravná komedie bude vyvíjet, se dozvíte v kinech od 23. srpna. Pro milovníky a milovnice Vieweghova humoru jak ušité.

Trailer k filmu prozrazuje jednu ze zásadních zápletek. Podívejte se: 

Kniha

Wayne W. Dyer a Lynn Lauber - Můj největší učitel (Příběhy každodenní magie)

Dr. Ryan Kilgore má i přes neveselé dětství všechno, co si přál, je profesorem na vysoké škole, má milující ženu a syna. Přesto ho však něco stále vnitřně sžírá, něco hledá. Ústředním motivem novely Můj největší učitel je hledání ztraceného otce, otce, kterého Ryan Kilgore nikdy nepoznal. Příběh pojednává o tom, že události z naší minulosti nebo lidé, kteří nám ublížili, si nezaslouží pomstu či odplatu, ale jsou spíše našimi učiteli. K tomuto osvobozujícímu poznání nakonec dospěje i hlavní postava této novely. Jak? To můžete sledovat krok za krokem v Ryanově místy až magickém příběhu.

Koncert

Dan Bárta & Robert Balzar Trio na Vyšehradě – 24. 8.

Spolupráce zpěváka Dana Bárty a kontrabasisty Roberta Balzara už trvá léta. Ovšem až před dvěma lety se oba muzikanti odvážili vydat první akustické dílo Theyories, album obsahující pro Bártu nejzásadnější skladby skrz žánry – od Björk, The Police, Simply Red až po Jamiroquai či AC/DC. Na živo skladby předvedou 24. srpna na Letní scéně na pražském Vyšehradě. Ceny vstupenek se pohybují kolem 600 korun. Více se dozvíte na www.letniscenavysehrad.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky