Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Zábava pro celou rodinu

Dá se spojit dohromady moderní umění, oslava naší země a tradiční česká pouť? Rozhodně. Podívejte se na naše tipy a užijte si prosluněný víkend.

Zdroj: Kudy z nudy Probouzení Kutné Hory videomappingem

Kdy a kde: 25. dubna 21:00 - 26. dubna 2014 23:59, Chrám sv. Barbory, Kutná Hora, vstup: zdarma, www.czechthelight.cz

Proč se tam vydat: Hlavní program CZECH THE LIGHT začíná 25. dubna v Kutné Hoře, kde odstartuje velkolepým videomappingem na chrám sv. Barbory. Projekci s názvem „Spektrum“ zde představí české uskupení The Macula, které se proslavilo videomappingem promítaným na Staroměstský orloj nebo kostel sv. Ludmily v Praze.

Podrobnosti: Spectrum (z latiny, obraz, jako instance něčeho viděného) alegoricky analyzuje senzaci samotného obrazu a okamžik, který umožňuje proces inovace. Zaměřuje se na projev virtuálního světa v určeném fyzickém prostoru. CZECH THE LIGHT v Kutné Hoře zakončí svůj program tematicky. Pro ty, kteří mají zájem nahlédnout pod pokličku moderního videomappingu a zkusit vytvořit vlastní projekt, proběhne v Kutné Hoře workshop „Videomapping – začínáme!“ pod vedením Amara Mulabegoviče, člena The Macula, v sobotu 26. 4. 2014, GASK (15:00 – 18:00). Projekt dále navštíví Brno, Olomouc, Český Krumlov a Prahu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky